Repertuar

VIII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych

Data wydarzenia:
04 Czerwiec 2017 godz. 16:00 - 21:00
Pokaż wszystkie
  • 03 Czerwiec 2017 godz. 16:00 - 21:00
  • 04 Czerwiec 2017 godz. 16:00 - 21:00
w lokalizacji: Impreza plenerowa
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
wstęp wolny

ZE WZGLĘDU NA ZBLIŻAJĄCE SIĘ BURZE, NIEDZIELNE KONCERTY ORKIESTR W PARKU HALLERA ZOSTAJĄ PRZENIESIONE DO SALI TEATRALNEJ PKZ.

Jak śpiewała Halina Kunicka: jest w orkiestrach dętych jakaś siła, tę siłę ponownie zobaczymy i usłyszymy podczas VIII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych, który odbędzie się w Dąbrowie Górniczej w dniach 3-4 czerwca br. Orkiestry z różnych zakątków Europy zagwarantują nam moc wrażeń dzięki muzyce, barwnym strojom i pięknym mażoretkom. Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych jest jedną z największych imprez plenerowych w regionie, a jego tradycja sięga 2003 roku. Pieczę nad festiwalem sprawuje Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej oraz Pałac Kultury Zagłębia.

Pierwszy dzień to przemarsz ulicami Dąbrowy oraz koncert na scenie w Parku Hallera, gdzie wszystkie orkiestry wykonają, oprócz swojego repertuaru, jeden wspólny utwór, natomiast dzień drugi będzie obfitował w koncerty orkiestr w różnych częściach miasta (Plac Wolności, Plac Bema, Molo Pogoria III, Osiedle Mydlice Północ – Klub Krąg).

Dotychczas w imprezie brały udział orkiestry z m.in. Szwajcarii, Czech, Włoch, Malty, Słowacji, Węgier i Ukrainy. Jej celem jest nie tylko popularyzacja i zwiększenie zainteresowania oryginalną formą muzyki wykonywanej przez orkiestry, ale także wymiana doświadczeń, poznawanie kultur innych krajów i integracja.

W tym roku zaprezentują się dla nas orkiestry:

  • Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej (Polska)
  • Hornická Kapela (Czechy)
  • Szendrői Fύvószenekar (Węgry)
  • Zlote Surmy (Ukraina)
  • Predmierčanka (Słowacja)
  • Orkiestra Dęta Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach (Polska)

PROGRAM FESTIWALU

Więcej o historii Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych