Kino

Twój Vincent - Oscarowe Kadry 2018

Data wydarzenia:
19 Kwiecień 2018 godz. 19:30
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
Normalny - 14 zł
Ulgowy - 12 zł

Gatunek: biograficzny, animacja, kraj produkcji: Polska, Wielka Brytania 2017; czas trwania: 95 min
Reżyseria: Dorota Kobiela, Hugh Welchman; obsada: Douglas Booth, Eleanor Tomlinson, Saoirse Ronan, Chris O'Dowd, John Sessions, Aidan Turner, Helen McCrory, Robert Gulaczyk

Twój Vincent to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska wyreżyserowana przez Dorotę Kobielę i Hugh Welchmana. Kobiela i Welchman są również (wraz z Jackiem Dehnelem) współautorami scenariusza. Film wyprodukowały polska firma BreakThru Films oraz brytyjska Trademark Films.

Film, który jest biografią Vincenta van Gogha, przywołuje na ekran jego malarstwo, a jednocześnie opowiada o życiu artysty, pełnym pasji, ale też dramatów, oraz o jego tajemniczej śmierci. Każda z 65 000 klatek została ręcznie namalowana na podobraziach malarskich w technice olejnej. W projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy przyjechali do studiów filmowych w Polsce i w Grecji, aby zrealizować to niezwykłe zadanie.

Wokół żadnego innego artysty nie narosło tyle mitów i legend co wokół van Gogha. Bywa określany jako męczennik, lubieżny satyr, szaleniec, geniuszlub próżniak. Jednak jego prawdziwa natura wyłania się z licznych listów,różnie w różnym czasie interpretowanych. Malarz wydawał się mieć tego świadomość, bo w jednym z ostatnich listów napisał: Mogą za nas mówić jedynie nasze obrazy. Twórcy filmu Twój Vincent pozwolili sztuce opowiedzieć prawdziwą historię Vincenta van Gogha.

Twój Vincent został nakręcony najpierw jako typowy film aktorski, a następniekażda klatka została ręcznie przemalowana. Efekt końcowy to połączenie gry aktorskiej i kunsztu malarskiego animatorów, którzy wszystkie postacie odtworzyli za pomocą farby olejnej.

źródło: next-film.pl

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia