Repertuar

Toast na cztery ręce - koncert on-line z okazji 63. urodzin PKZ

Data wydarzenia:
11 Styczeń 2021 godz. 18:00
Lokalizacja:
Pałac Kultury Zagłębia
Ceny biletów: 
Bezpłatne wydarzenie on-line

11 stycznia Pałac Kultury Zagłębia skończy 63 lata! Z tej okazji pragniemy zaprosić Państwa na specjalny koncert urodzinowy on-line. W rocznicę otwarcia gmachu PKZ o godzinie 18:00 na naszym fanpage'u oraz kanale YouTube odbędzie się premiera niepublikowanego wcześniej koncertu Toast na cztery ręce w wykonaniu Dombrova Piano Duo!

Lada dzień Pałac Kultury Zagłębia będzie obchodzić 63. urodziny. Choć jest to wiek sędziwy, to nasza instytucja nadal się rozwija i z powodzeniem odnajduje się w nowych, pandemicznych realiach. Rok 2020, podobnie jak dla wielu z nas, był trudnym czasem dla pałacu i jego pracowników. Ciężko wyrazić tęsknotę jaką czujemy za naszą kochaną publicznością, zwłaszcza że mieliśmy nadzieję, iż w rocznicę otwarcia PKZ ponownie spotkamy się razem w Sali Teatralnej i majestatycznych holach pałacu. Obostrzenia związane z koronawirusem pokrzyżowały nam plany, jednak nic straconego!

Zapraszamy Państwa przed ekrany waszych telewizorów, telefonów i komputerów, ponieważ koncert urodzinowy przeniesie się do świata wirtualnego! Krzysztof Włodarczyk oraz Łukasz Szubski - dwóch znakomitych pianistów z Dąbrowy Górniczej wykona dla Państwa koncert na cztery ręce, który będzie połączeniem muzyki klasycznej oraz świątecznej, gwarantując moc pozytywnych emocji wszystkim urodzinowym gościom. Choć będziemy osobno, to razem - wspólnie - świętujmy 63. urodziny Pałacu Kultury Zagłębia!

Dombrova Piano Duo to duet fortepianowy stworzony przez młodych, ambitnych, kochających muzykę pianistów z Dąbrowy Górniczej – Łukasza Szubskiego i Krzysztofa Włodarczyka. Są przyjaciółmi od szóstego roku życia. Swą edukację muzyczną rozpoczęli w dąbrowskiej Szkole Muzycznej w klasie fortepianu. Rozpoczynając studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w 2010 r. postanowili podjąć próbę stworzenia duetu fortepianowego. Chęć połączenia przyjaźni z pasją do muzyki, a także liczne wspólne występy w ośrodkach kultury i podczas imprez okolicznościowych, m.in. w Akademii Muzycznej w Katowicach, koncerty w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, a także koncert w Royal Albert Hall w Londynie, zaowocowały powstaniem duetu Dombrova Piano Duo. Poza przyjaźnią i wspólnymi koncertami, pianistów łączy również̇ praca. Obaj są nauczycielami fortepianu oraz akompaniatorami w Zespole Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej. Ponadto oboje od 2011 roku współpracują z Filharmonią Śląską̨ im. Henryka Mikołaja Góreckiego. Wykonują najrozmaitsze pozycje repertuarowe muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Dombrova Piano Duo to muzycy, którzy pomimo młodego wieku są uznanymi artystami z bogatym dorobkiem twórczym. Biorą udział w wielu projektach i przedsięwzięciach muzycznych w całej Polsce oraz za granicą. Na szczególną uwagę zasługują ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej oraz występy poza granicami kraju. W grudniu 2020 roku wydali swój pierwszy wspólny album zatytułowany Klasycznie i Rozrywkowo, który jest muzyczną gratką nie tylko dla wielbicieli muzyki klasycznej.

Liczne dowody uznania dla ich talentu, udział w wielu wydarzeniach muzycznych oraz ogromne zaangażowanie w popularyzowanie muzyki klasycznej i fortepianowej, zostały docenione i wyróżnione nagrodą Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza przyznawaną za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, którą Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk otrzymali w listopadzie 2017r.

Realizacja i montaż koncertu: Jarosław Cyba

 

Lokalizacja na mapie