Repertuar

Teatralne Concertino - spektakl

Data wydarzenia:
16 Wrzesień 2022 godz. 18:00
Lokalizacja:
Sala teatralna
Ceny biletów: 
Bezpłatne wejściówki dostępne od 2 września

16 września o 18:00 na deskach Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się prapremiera spektaklu "Teatralne Concertino", inspirowanego życiorysem Michała Spisaka. Wydarzenie jest jedną z propozycji kulturalnych towarzyszących II Międzynarodowemu Festiwalowi im. Michała Spisaka.

Michał Spisak jest postacią inspirującą. Był wybitnym kompozytorem, osiągającym wielkie sukcesy pomimo choroby, z którą walczył do końca życia. Wspierał merytorycznie i finansowo młodych artystów, będących na początku swojej muzycznej kariery. Został zapamiętany również jako orędownik dzielenia się sztuką i muzyką z całym społeczeństwem.

Dlatego też zrodził się pomysł stworzenia spektaklu "Teatralne Concertino", inspirowanego życiorysem i twórczością kompozytora z Dąbrowy Górniczej. Przedstawienie będzie efektem kilkumiesięcznych działań warsztatowych specjalistów w dziedzinie sztuki teatralnej i muzycznej ze środowiskiem amatorów reprezentujących różnorodne grupy społeczne i wiekowe.

 

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia