Kino

Tam gdzieś musi być niebo | Seans na dzień kobiet

Data wydarzenia:
08 Marzec 2021 godz. 18:00
Lokalizacja:
Scena Sali Teatralnej PKZ
Ceny biletów: 
Normalny - 15 zł
Ulgowy - 13 zł

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem korzystania z usług kina Kadr w okresie ograniczeń wywołanych epidemią koronawirusa.

Gatunek: komedia kraj produkcji: Francja / Kanada / Niemcy / Turcja / Palestyna / Katar​ 2019; czas trwania: 97 min
Reżyseria: Elia Suleiman, obsada: Elia Suleiman, Tarik Kopty, Ali Suleiman, Gael García Bernal

Pełna empatii, humoru i głębokiego humanizmu opowieść o poszukiwaniu samego siebie. Główny bohater filmu, w którego rolę wciela się sam reżyser, przestaje się czuć komfortowo w rodzinnym Nazarecie. Niewinne scysje z sąsiadem, niepokojące akty wandalizmu i narastająca agresja sprawiają, że dojrzewa w nim myśl o wyjeździe. W poszukiwaniu swego miejsca na ziemi, na początku rusza do Paryża, później do Nowego Jorku.
Jak się okazuje, nie jest jednak łatwo się zagnieździć w nowych miejscach, gdyż myśli o Palestynie prześladują go niemal na każdym kroku, a kusząca wizja świeżego startu zamienia się w komedię pomyłek. Podobną, jaką dla bohatera jest filmowy biznes, który przez Suleimana został tu sportretowany w groteskowy sposób.
"Tam gdzieś musi być niebo" to powrót palestyńskiego reżysera po dziesięcioletnim artystycznym milczeniu. Nazywany przez wielu spadkobiercą Bustera Keatona czy Jacques’a Tati, tworzy autoironiczną opowieść o tożsamości, przynależności, pojęciu domu. Pełną empatii, humoru oraz głębokiego humanizmu.

źródło: Aurora

Lokalizacja na mapie

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Scena Sali Teatralnej PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia