Kino

Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął - Letnie Kino Plenerowe

Data wydarzenia:
12 Sierpień 2017 godz. 21:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
wstęp wolny
W przypadku niesprzyjającej pogody seans plenerowy zostanie przeniesiony do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia (liczba miejsc ograniczona).

12 sierpnia o 21:00 zobaczymy siódmy z kolei film cyklu Letniego Kina Plenerowego, które w tym roku odbywa się w Fabryce Pełnej Życia. Kolejnym punktem repertuaru kina pod chumrką będzie Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął autorstwa Felixa Herngrena.

Zdawać by się mogło, że pełne ekscytujących przygód życie Allana Karlssona dobiegnie końca w domu spokojnej starości. Nic bardziej mylnego! Bohater, pomimo setki na karku, wciąż cieszy się doskonałym zdrowiem. Podczas, gdy personel szykuje dla niego wielkie przyjęcie urodzinowe, Allan wyskakuje przez okno i brawurowo ucieka z ośrodka, inicjując serię zabawnych i zaskakujących zdarzeń. Walizka pełna pieniędzy, banda motocyklistów, słoń-cyrkowiec, angielski gangster-choleryk, najbardziej flegmatyczny policjant świata - dla przeciętniaka każdy z elementów tej osobliwej wycieczki stałby się przygodą życia. Ale nie dla Allana, który odegrał kluczową rolę w najważniejszych wydarzeniach XX wieku. Podróżując po całym świecie i wykonując tajne misje, poznał generała Franco, Stalina, prezydentów Trumana i Reagana, Michaiła Gorbaczowa oraz niezbyt lotnego brata-bliźniaka Alfreda Einsteina.

Gatunek: czarna komedia/przygodowy; czas trwania: 105 min; produkcja: Szwecja; reżyseria: Felix Herngren

SPONSOR:

źródło: Kino Świat