Repertuar

Strofy z Piwnicy - koncert zespołu Psie Lico

Data wydarzenia:
20 Październik 2017 godz. 19:00
Lokalizacja:
Piwnica teatralna
Ceny biletów: 
10 zł

Poezja wychodzi z podziemi!

Literatura istnieje na wiele sposobów, różne są modalności funkcjonowania słowa w przestrzeni społecznej. Od października w Pałacu Kultury Zagłębia zadebiutuje nowy cykl koncertów Strofy z Piwnicy. Na deskach Piwnicy Teatralnej wystąpią poeci, muzycy, happenerzy, twórcy próbujący łączyć literaturę z muzyką, performensem czy teatrem. To niepowtarzalna okazja aby zetknąć się z nowymi interpretacjami znanych i mniej znanych utworów, zbadać pogranicza literatury, wyprawić się na jej marginesy. Raz w miesiącu wszyscy miłośnicy poezji i nie tylko będą mogli przenieść się do trochę innego świata niż naznaczona rutyną codzienność.

Startujemy już 20 października o godzinie 19:00 występem grupy Psie Lico. Zespół tak charakteryzuje siebie i swój repertuar:

PSIE LICO to surowa i młoda kapela. Grają muzykę różnorodną, łączącą punk, rock i poezję śpiewaną. Głównym spoiwem Psiego lica są organiczne i zwierzęce Psalmy Tadeusza Nowaka, poety nurtu wiejskiego i surrealisty. Pojawiają się także inni umarli poeci oraz teksty autorskie. Ich dotychczasową publicznością były piwniczne szczury i myszy, ogień i źrenice koni.

Serdecznie zapraszamy do zejścia w podziemia tego październikowego wieczoru. To, co stamtąd wyniesiemy, na długo zostanie w pamięci.

Skład zespołu:

  • Kalina Jaglarz - gitara elektryczna, wokal, niektóre teksty
  • Michał Świderek - gitara basowa i dźwiękasy
  • Filip Janota - perkusja

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia