Repertuar

Strofy z Piwnicy - koncert Kopyt/Kowalski

Data wydarzenia:
15 Grudzień 2017 godz. 19:00
Lokalizacja:
Piwnica teatralna
Ceny biletów: 
10 zł

Poezja wychodzi z podziemi!

Literatura istnieje na wiele sposobów, różne są modalności funkcjonowania słowa w przestrzeni społecznej. Od października w Pałacu Kultury Zagłębia zadebiutuje nowy cykl koncertów Strofy z Piwnicy. Na deskach Piwnicy Teatralnej wystąpią poeci, muzycy, happenerzy, twórcy próbujący łączyć literaturę z muzyką, performensem czy teatrem. To niepowtarzalna okazja aby zetknąć się z nowymi interpretacjami znanych i mniej znanych utworów, zbadać pogranicza literatury, wyprawić się na jej marginesy. Raz w miesiącu wszyscy miłośnicy poezji i nie tylko będą mogli przenieść się do trochę innego świata niż naznaczona rutyną codzienność.

Trzecim, grudniowym koncertem cyklu będzie duet KOPYT/KOWALSKI, który odbędzie się 15 grudnia o 19:00 w Piwnicy Teatralnej PKZ.

KOPYT/KOWALSKI - Zespół tworzą poznańscy muzycy współpracujący ze sobą nieprzerwanie od 2003 roku. Po drugiej płycie i zakończeniu kilkuletniej działalności zespołu Yazzbot Mazut, którego trzon kompozytorski i rytmiczny stanowili Piotr Kowalski i Szczepan Kopyt, światło dzienne ujrzał płytomik buch (2011), który miał być jednorazowym ekscesem. Stało się jednak inaczej. Wydawnictwo przyniosło nominację do Paszportu Polityki i zaproszenia na występy w Polsce, Czechach i Słowacji. Rok 2013 przynosi jednak radykalną zmianę: kir ukazuje się jako spójny album i pomysł na granie koncertowe – jednocześnie oszczędne, archaiczne i transowe. W 2015 roku muzycy podjęli dłuższą kolaborację z legendarnym Teatrem Ósmego Dnia, komponując materiał do spektaklu I rozstawili namiot wśród nas oraz występując na scenie na żywo z aktorami. Ostatni album Kopyt/Kowalski zatytułowany koniec (2017) jest oszczędniejszy w warstwę tekstową choć nadal społecznie czujny, muzycznie z kolei skierowany w stronę transu, repetytywności i brudu.

Skład zespołu:

  • Szczepan Kopyt - wokal i gitara
  • Piotr Kowalski - perkusja

 

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia