Repertuar

Strofy z Piwnicy - The Beat Freaks

Data wydarzenia:
19 Kwiecień 2018 godz. 18:00
Lokalizacja:
Piwnica teatralna
Ceny biletów: 
15 zł

The Beat Freaks to grupa świadomych, doskonałych technicznie i - mimo młodego wieku - już doświadczonych artystów, którzy mają własną wizję swojej muzyki - Marek Romański, Jazz Forum.

W czwartkowy wieczór, 19 kwietnia o godz. 18:00, na scenie Piwnicy Teatralnej zobaczymy zupełnie nową odsłonę cyklu Strofy z Piwnicy. Będzie to muzyczna opowieść inspirowana jazzem w połączeniu z muzyką słowiańską, ludową, etniczną, a nawet rockową. Za ten muzyczny miszmasz odpowiada grupa muzyków ze szczecińsko-duńskim rodowodem, czyli The Beat Freaks.

The Beat Freaks jawi się jako jedna z najciekawszych współczesnych grup z pograniczu jazzu, jazzu elektrycznego i muzyki improwizowanej. Za całokształt odpowiada czwórka sympatycznych chłopaków - Michał Starkiewicz (gitara), Tomek Licak (saksofon tenorowy, klarnet), Paweł Grzesiuk (bas) i Radek Wośko (perkusja). W październiku 2016 r., nakładem duńskiego wydawnictwa Geteway Music, ukazał się debiutancki album grupy Leon. Na krążek weszło 9 autorskich kompozycji, a ich kunszt doceniły media branżowe m.in. Jazz Forum, Polish-Jazz Blogspot, gazety codzienne, a nawet prestiżowy i opiniotwórczy portal All About Jazz. Dodatkowo singiel Pod Nóżkę znalazł się w zestawie do głosowania na Liście Przebojów Radiowej Trójki.

Płyta Leon to próba muzycznego zilustrowania życia i twórczości Leona Kokakiewicza - fikcyjnej postaci stworzonej przez zespół - barda miejskiego z czasów gwałtownego rozwoju przemysłu. Wizjonerskie idee, inspiracja maszynami oraz nieskromne ilości porzeczkowego trunku dały nieoczekiwaną mieszankę rytmów, brzmień i melodii. Zespół stara się oddać te niepowtarzalne pomysły przy pomocy współczesnych instrumentów, które zresztą przewidział już 200 lat temu sam Leon Kokakiewicz. Ale to nie wszystko - innowacja była bowiem nadrzędna ideą industrialnego barda, dlatego The Beat Freaks tworzy coraz to nowszą muzykę, która śmiało patrzy wprzód!

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia