Repertuar

Stanisława Celińska z zespołem Macieja Muraszko - ZagłębieWood 2018

Data wydarzenia:
19 Październik 2018 godz. 19:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
25 zł
Uwaga! Brak możliwości telefonicznej rezerwacji biletów na festiwalowe wydarzenia.

Kolejne muzyczne wydarzenie tegorocznego Dąbrowskiego Festiwalu Kultury ZagłębieWood! 19 października o 19:00 na scenie Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia wystąpi atramentowa dama polskiej sceny muzycznej - Stanisława Celińska wraz z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko! Artystka zaprezentuje dla dąbrowskiej publiczności materiał ze swojej najnowszej płyty Malinowa.

Stanisałwa Celińska to przede wszystkim znakomita, wszechstronna aktorka występująca zarówno na deskach teatralnych, jak i przed kamerą. Nie sposób wymienić wszystkich Jej wspaniałych ról. W 1969 roku ukończyła PWST w Warszawie pod kierunkiem Ryszardy Hanin. Przez lata kariery związana była niemal wyłącznie z warszawskimi teatrami: Współczesnym, Na Woli, Ateneum, Nowym, Dramatycznym, Studio, Kwadrat i Współczesnym. Przez jeden sezon (1990/91) występowała też w Teatrze Nowym w Poznaniu. W filmie debiutowała u boku Daniela Olbrychskiego w Krajobrazie po bitwie Andrzeja Wajdy (1970, nagroda aktorska w Łagowie). W dekadzie lat 70-tych była jedną z najzdolniejszych i najpiękniejszych gwiazd polskiego kina. Grała w filmach m.in.: Krzysztofa Zanussiego, Stanisława Barei, Jerzego Antczaka, Janusza Majewskiego, Andrzeja Kostenki, Wojciecha Marczewskiego, Piotra Szulkina, Barbary Sass, Andrzeja Barańskiego, Kazimierza Kutza. Za tragikomiczną rolę Izy Gęsiareczki w Spisie cudzołożnic Jerzego Stuhra otrzymała nagrodę na FPFF w Gdyni (1994). Stanisława Celińska wciela się w swoją kolejną wspaniałą rolę - pieśniarki, która rozumie o czym śpiewa i wie jak zaczarować słuchacza swoim charyzmatycznym głosem wykorzystując pełną paletę barw i emocji. W trakcie Dąbrowskiego Festiwalu Kultury ZagłębieWood Stanisława Celińska zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty zatytułowanej Malinowa, na której znajdują się utwory skomponowane i przygotowane przez uznanych autorów specjalnie dla Stanisławy Celińskiej do kompozycji Macieja Muraszko. 

Pełny program Dąbrowskiego Festiwalu Kultury ZagłębieWood 2018 w PKZ.

Fot. Piotr Grzybowski

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia