Kino

Spotkanie z aktorką Jowitą Budnik - 10 lat Kina KADR

Data wydarzenia:
23 Listopad 2017 godz. 19:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
15 zł

Zapraszamy na przedostatnie wydarzenie w ramach jubileuszu. 23 listopada o godzinie 19:00 spotkamy się ze zdobywczynią tytułu najlepszej roli kobiecej pierwszoplanowej za film Ptaki śpiewają w Kigali na Festiwalu Filmowym w Gdyni 2017 - Jowitą Budnik. Spotkanie będzie połączone z projekcją filmu, za rolę w którym Jowita Budnik otrzymała nagrodę.

Spotkanie poprowadzi dr Joanna Zabłocka-Skorek.

Ptaki śpiewają w Kigali to film, którego akcja rozpoczyna się w 1994 roku. To historia polskiej ornitolog, która prowadzi badania nad spadkiem populacji sępów w Rwandzie. Kiedy zaczyna się ludobójstwo, kobieta – trochę przez przypadek – ratuje młodą rwandyjską dziewczynę, córkę swojego współpracownika należącego do plemienia Tutsi. Zabiera ją ze sobą do Polski. Po przyjeździe bohaterki są złamane i niezdolne do wpisania się w rutynę codziennego życia. Obie próbują się podnieść z tego, co przeżyły. Opowieść o przyjaźni, przebaczeniu i potędze przyrody.

Sama aktorka podkreśla charakter filmu: Może on nie jest najłatwiejszy, ale jest ważny i myślę, że to jest film który skłoni do myślenia i zadawania sobie pytań.

Partnerzy:

                                

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia