Repertuar

Spotkanie autorskie z Janiną Barbarą Sokołowską PRZEŁOŻONE

Data wydarzenia:
03 Kwiecień 2020 godz. 17:00
Lokalizacja:
Kawiarnia
Ceny biletów: 
wstęp wolny
liczba miejsc ograniczona

PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA ZAMKNIĘTY DO ODWOŁANIA
W CELU PRZECIWDZIAŁANIA ROZPRZESTRZENIANIU SIĘ KORONAWIRUSA.

W związku z decyzjami podejmowanymi przez Prezesa Rady Ministrów oraz Główny Inspektorat Sanitarny dot. przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa, została podjęta decyzja o przełożeniu wydarzenia. Więcej informacji.

3 kwietnia o 17:00 w Kawiarni Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się spotkanie autorskie z lokalną poetką Janiną Barbarą Sokołowską.

Janina Barbara Sokołowka - poetka, eseistka, redaktorka, autorka bajek dla dzieci urodzona w 1954 w Żychlinie. Obecnie mieszkanka Dąbrowy Górniczej. Studiowała w Górnośląskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Mysłowicach. Ukończyła również studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Katowicach na kierunku Menadżer kultury.  Jej wiersze i recenzje były publikowane w licznych tytułach prasy ogólnopolskiej i regionalnej. Od 2000 jej twórczość prezentowana jest na antenie Programu I Polskiego Radia w audycjach Strofy dla Ciebie i Strofy na dobranoc w wykonaniu Zofii Kucówny, ale także w programach innych rozgłośni radiowych w Polsce. Redaktorka i współredaktorka książek: Żydzi w Zagłębiu Dąbrowskim i okolicy (2004), Śladami Żydów z Zagłębia Dąbrowskiego (2009), Kto jest kim w Zagłębiu Dąbrowskim (2004), Wędrówki bliskie i dalekie (2011). Autorka za szczególne zasługi stanowiące istotny wkład w rozwój poezji uhonorowana została odznaką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Zasłużony dla Kultury Polskiej na Zjeździe Delegatów Stowarzyszenia Autorów Polskich (wrzesień 2013).  W 2002 otrzymała tytuł Dąbrowianina Roku, a w 2014 Nagrodę Artystyczną Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza.

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia