Repertuar

Spotkajmy się - koncertowo (Dzień II) | PRZENIESIONE DO PKZ

Data wydarzenia:
28 Maj 2022 godz. 09:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
Wstęp wolny

Uwaga! Ze względu na porywisty wiatr, mogący wpływać na bezpieczeństwo podczas wydarzenia, dzisiejsza odsłona Spotkajmy się koncertowo! zostaje przeniesiona z Miejskiej Plaży Pogoria III do Pałacu Kultury Zagłębia. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Po delikatnej przygrywce na Dębowym Maj Festiwalu, szybkiej rozbiegówce w trakcie majowych wydarzeń biegowych, rozpędzamy dąbrowski sezon spotkań w plenerze na całego. Zapraszamy na koncertowy weekend – 27-29.05 – w dąbrowskich plenerach: Fabryka Pełna Życia, scena przy Miejskiej Plaży Pogorii 3 oraz w Parku Zielona. Będzie hip-hopowo, folkowo, elektronicznie i alternatywnie, bez nadęcia, ale dęto.

To zapowiedź koncertowego lata, na które złożą się popularne cykle muzyczne: Muzyka nad wodąW Zieloną gramyMuzyczne parkowe niedzieleKlasyka w Fabryce czy słynne już w regionie fabryczne DJ sety. A wszystko to zakończone wielkim finałem 3 września, kiedy przy plaży na Pogorii III zagra – Kruk z Wojtkiem Cugowskim oraz KULT.

Harmonogram (DZIEŃ II) - 28 maja 

TEN DZIEŃ ROZPOCZNIEMY OD WYDARZEŃ W FABRYCE PEŁNEJ ŻYCIA O GODZINIE 9:00 - SZCZEGÓŁY W PEŁNYM HARMONOGRAMIE DOSTĘPNYM NA STRONIE DG.PL

PLAC WOLNOŚCI

g. 15:00-18:00 - Zaczarowane Miasteczko Kreatywne

Zaczarowane Miasteczko Kreatywne to przestrzeń dla rodzin, gdzie dzieci i rodzice będą mogli przenieść się w magiczny świat warsztatów artystycznych. Zbudujemy zaczarowane miasto, zrobimy Księgę zaklęć, Zaczarowaną manierkę, namalujemy duże obrazy metodą puringu. Nie zabraknie świecących slimów, żelatynowych grafik oraz czarodziejskich wełnianych obrazów. Będzie bańkowo, balonowo, kolorowo.

MIEJSKA PLAŻA POGORIA III

g. 16:00 - Miejska Orkiestra Dęta

Ulubieni dąbrowscy muzycy zagrają tym razem repertuar znanych artystów muzyki rozrywkowej polskiej i zagranicznej. Dla tych którzy tego jeszcze nie wiedzą – Miejska Orkiestra Dęta powstała w 1999 r. na bazie orkiestry Dąbrowskiej Fabryki Maszyn Elektrycznych DAMEL w Dąbrowie Górniczej. Obecnie orkiestra liczy około 45 muzyków w różnym przedziale wiekowym. Orkiestra od momentu powołania, działa przy Pałacu Kultury Zagłębia. W swoim repertuarze posiada utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej, biesiadnej. Wykonuje również muzykę wokalną i instrumentalną.

g. 17:50 - Maja Cembrzyńska - Finalistka V edycji The Voice Kids

Maja pierwsze sukcesy wokalne odniosła jako pięciolatka, wygrywając wokalny konkurs piosenki przedszkolaka. Maja nie wyobraża sobie życia bez muzyki, oprócz śpiewu gra również na pianinie i marzy o perkusji. Kocha śpiewać i robi to każdego dnia! W programie The Voice Kids rozwijała swoje umiejętności w drużynie Tomsona i Barona z zespołu Afromental.

g. 18:20 - Gabi Foksa

Wokalistka, multiinstrumentalistka oraz autorka tekstów pochodząca z Zagłębia. Gabrysia jest 24-krotną laureatką ogólnopolskich konkursów wokalnych. Młoda artystka w 2021 r. wydała EPkę „Szarada”. Na stałe współpracuje z dąbrowskim MOPT.

g. 19:30 - Funkylogic

Zespół powstał w 2014 r., kiedy to gitarzysta i kompozytor Artur Szmer zaprosił do współpracy „siedmioro wspaniałych” tworząc pierwszy skład zespołu oscylującego wokół muzyki akustycznej, soul, funky. Na początku 2016 r. zagłębiowska grupa wydała singiel „Cicho”, do którego powstał również teledysk. Niedługo po premierze zespół zawiesił działalność na trzy lata. W 2019 r. Funkylogic powrócił w nowym składzie z żywiołową wokalistką Weroniką Skalską na froncie.

FABRYKA PEŁNA ŻYCIA

g. 20:00 - DJ set (MC Jakob A, Miqro, KOMX)

MC Jacob A – wokalista, kompozytor, twórca tekstów, współpracujący z najlepszymi artystami muzyki elektronicznej, house, progressive, electropop, a także jazzu i soulu. Uczestnik takich festiwali jak Sunrise Festival, Big Boat Party, Orcheston, Global Gathering, Godskitchen, Electrocity. Oprócz Polski, bywał w wielu krajach Europy takich jak: Niemcy, Holandia, Belgia, Hiszpania, Włochy, Wielka Brytania, Grecja. Kilkukrotnie wystąpił także poza Europą, między innymi na Tajwanie.

Miqro – w latach 90-tych koneser czarnej płyty, a także mistrz winylowej magii. Dziś prekursor nowinek technicznych prezentowanych podczas występów. Promotor nieśmiertelnego „HOUSE MUSIC” w całym kraju, „sprzeciwia się” nieustającym ewolucjom muzyki tanecznej. W swoich setach prezentuje mistrzowski sposób miksowania, a dzięki temu wydobywa ukrytą energię i piękno muzyki House. Determinacja oraz ciągłe pogłębianie umiejętności, pozwoliło mu osiągnąć pozycję jednego z najbardziej rozpoznawalnych DJ-ów w Polsce. Oficjalnie uznany rezydentem Sunrise Festival Afterparty na plaży w Kołobrzegu.

KOMX – DJ ze Śląska, który za dekami pierwsze kroki stawiał w 2010 roku. Przez lata zwiedził wiele klubów i plenerów głównie na mapie Śląska, gdzie grał m.in. z takimi jak: Deas, Siasia, Ayako Mori, Hellboy, czy Peter Fern. Widziany w różnych odsłonach, od progresywnych płynących fraz, do cięższego techno w szybszym tempie. Głownie jednak selekcja w setach opiera się o tętniące pozytywną energią housowe i tech-houseowe brzmienia w których się lubuje i z nimi się utożsamia, nie dając stać w miejscu podczas jego setów.

---------------------------------

Zapraszamy, spotkajmy się – koncertowo – w Dąbrowie Górniczej!