Bilety po 14 złotych lub taniej z aplikacją ZEF!
Temat prelekcji: Sztuka jako forma komunikacji.
Gatunek: dramat, biograficzny kraj produkcji: Polska 2021; czas trwania: 118 min
Reżyseria: Bartosz Blaschke, obsada: Michał Sikorski, Łukasz Simlat, Małgorzata Foremniak, Jerzy Stuhr
Film opowiada prawdziwą historię Grzegorza Płonki, wybitnie utalentowanego, niepełnosprawnego pianisty, zwanego "Beethovenem z Murzasichla" (niewielkiej wsi na południu Polski, gdzie ponad trzydzieści lat temu artysta przyszedł na świat). Grzegorz od dzieciństwa ma problemy w komunikowaniu się z otoczeniem. Diagnoza lekarska wskazuje na autyzm, ale okazuje się błędna. Kiedy chłopiec ma kilkanaście lat, wychodzi na jaw, że faktyczną przyczyną jego trudności w nawiązywaniu kontaktów z innymi ludźmi jest niedosłuch. Dzięki aparatowi słuchowemu Grzegorz zyskuje wreszcie dostęp do świata dźwięków. Zakochuje się w muzyce, zwłaszcza w twórczości głuchego geniusza – Ludwiga van Beethovena, a szczególnym upodobaniem obdarza "Sonatę Księżycową". Marzy o tym, by zostać pianistą i wystąpić na koncercie w filharmonii. Nikt jednak nie wierzy, że marzenie niedosłyszącego chłopaka, nawet przy zastosowaniu aparatury wspomagającej narząd słuchu, może się spełnić. Nikt… poza samym Grzegorzem Płonką i jego najbliższymi.
źródło: TVP Dystrybucja Filmowa
Regulamin uczestnictwa w zajęciach KinoSzkoła Seniora w Kinie Kadr w Pałacu Kultury Zagłębia:
- Formuła zajęć KinoSzkoła Seniora oparta jest na prelekcji wraz z seansem filmowym.
- W przypadku braku możliwości lub chęci wzięcia udziału w prelekcji przez uczestnika posiadającego bilet na zajęcia, istnieje możliwość uczestnictwa wyłącznie w seansie filmowym. Seans filmowy zacznie się po 30 minutach od rozpoczęcia zajęć lub w chwil, gdy prelegent skończy prelekcję. Cena biletu w tej sytuacji nie ulega zmianie i nie zostaje pomniejszona.
- Prelegent decyduje o formie prelekcji, tzn. może, ale nie musi pozostawić w trakcie prelekcji przestrzeń do dyskusji. Jeśli prelegent nie zostawia przestrzeni do dyskusji, to prelekcja odbywać się będzie na zasadach wykładu.
- Na wszelkie formy werbalnej interakcji, tj. analizy, dyskusje, interpretacje, rozmowy, przemyślenia itp., dotyczące prelekcji i/lub filmu, zostaje przewidziana przestrzeń po seansie w kawiarni lub holu PKZ.
- W przypadku niestosowania się do regulaminu zajęć KinoSzkoły Seniora przez uczestnika ww. zajęć, zarówno prelegent, jak i PKZ (w tym Kino Kadr) ma możliwość zastosowania środków zaradczych (m.in. wyproszenia osoby, która uniemożliwia większości uczestnikom korzystania z zajęć KinoSeniora bez zwrotu kosztu biletu).
- KinoSzkoła, tworząca program KinoSzkoła Seniora, oraz PKZ (w tym Kino Kadr) jako współorganizator zajęć, zastrzegają sobie możliwość zmiany w programie zajęć KinoSzkoła Seniora.
- Uczestnik zajęć kupując bilet automatycznie akceptuje powyższy regulamin zajęć KinoSzkoły Seniora.