Repertuar

Skrzypek na dachu - musical

Data wydarzenia:
17 Grudzień 2022 godz. 19:00
Lokalizacja:
Sala teatralna
Ceny biletów: 
bilety dostępne na kupbilecik.pl

Zapraszamy na kultowy musical pt. „Skrzypek na dachu” - 17 grudnia o godz. 19:00 w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia!

Wspólny projekt z okazji jubileuszowego 70. sezonu Sceny Polskiej i jubileuszowego 75. sezonu Sceny Czeskiej Teatru Cieszyńskiego. Legendarny musical, którego premiera odbyła się w Nowym Jorku w 1964 roku, otrzymał wiele nagród. Mówi o sile tradycji, miłości, rodzinie i potrzebie toleracji, i aktualny jest nadal.

 To historia ubogiego żydowskiego mleczarza Tewji. Jego największym zmartwieniem jest dobrze wydać za mąż swoje córki i zapewnić im w ten sposób życie lepsze, niż było jego. Dlatego wspólnie ze swatką stara się znaleźć odpowiednich narzeczonych dla swoich córek. Lecz córki sprzeniewierzą się tradycji i chcą wyjść za mąż z miłości. Akcja rozgrywa się w Anatewce, miasteczku na terenie rosyjskiej Ukrainy, na początku XX wieku, w czasie pogromów. Tewje i jego najbliżsi muszą w końcu opuścić swoje domy i wyruszyć naprzeciw niepewnej przyszłości.

Jak dotąd niewiele polskich teatrów dramatycznych zmierzyło się z tym legendarnym musicalem. Zwykle zaporę stanowią wysokie koszty wystawienia i konieczność zapewnienia ponad 30-osobowej obsady aktorów perfekcyjnie śpiewających i tańczących.

 Skrzypka Na Dachu wystawiono po raz pierwszy w 1964r. w Nowym Jorku. Obsypany licznymi nagrodami został uznany najlepszym musicalem na Brodway'u. Jednak eksplozję światowej popularności spowodowała słynna filmowa wersja z Chaimem Topolem w roli Tewiego – Mleczarza. Z pewnością porównanie filmu i naszego spektaklu jest nieuniknione. Gwarantujemy jednak, że zaskoczy Państwa rozmach i dynamika realizacji scenicznej oraz perfekcyjne aktorstwo!

 Temat „Skrzypka” okazuje się dzisiaj na nowo aktualny. Mówi o sile tradycji, miłości, rodzinie i potrzebie tolerancji oraz szacunku do drugiego człowieka. Realizacja Teatru z Czeskiego Cieszyna rozśmiesza, jednocześnie chwyta za serce. Wzruszają słynne piosenki „ Tradycja”, „Gdybym Był Bogaty”, „Pieśń Szabasowa”, „Anatewka” i wiele innych. Publiczność ukradkiem ociera łzy i nuci z wykonawcami znane wszystkim melodie.

 

Reżyseria: Petr Kracik

Muzyka: Jerry Bock

Teksty piosenek: Sheldon Harnick

Tekst polski: Antoni Marianowicz

Scenografia: Jaroslav Milfajt

Kostiumy: Marta Roszkopfová

Korepetycje muzyczne: Andrzej Molin

Współpraca muzyczna: Zbigniew Siwek

Choreografia: Gabriela Klusáková

 

Libretto JOSEPH STEIN

Muzyka JERRY BOCK

Teksty piosenek SHELDON HARNICK

 Prezentacja na New York Stage  Harolda Prince 

 Oryginalna nowojorska produkcja, reżyseria i choreografia - JEROME ROBBINS 

  A zatem czekamy na Państwa i życzymy miłej zabawy!

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia