Kino

Short Waves on Tour - pokaz filmów krótkometrażowych

Data wydarzenia:
07 Czerwiec 2018 godz. 18:30
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
8 zł

Short Waves on Tour to objazdowy konkurs polskich filmów krótkometrażowych, do którego przystąpi pięć krajowych produkcji - w zestawie znajdują się filmy fabularne, animowane i dokumentalne, prezentowane podczas Short Waves Festival 2018 w Poznaniu.

Publiczność zgromadzona na pokazach w całej Polsce zagłosuje na wybrany tytuł, a reżyser filmu z największą liczbą głosów otrzyma Nagrodę Publiczności w wysokości 10 tys. zł, która wręczona zostanie 15 czerwca w Poznaniu na szczególnym wydarzeniu audiowizualnym z udziałem autorów filmów. Wśród głosujących rozlosowana zostanie nagroda główna - podwójne zaproszenie na pełen atrakcji weekend w Poznaniu oraz udział w ceremonii finałowej Short Waves on Tour.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy przyjść do kina, obejrzeć zestaw filmów i zagłosować, podając swój adres e-mail na karcie do głosowania. Zwycięzca zostanie poinformowany o nagrodzie drogą mailową do 10 czerwca. Karty do głosowania będą dostępne w kinie.

 

Program filmowy:

Wolta, reż. Monika Kotecka, Karolina Poryzała / Polska 2016 / dokument / 14 min
Zuzia od kilku lat trenuje woltyżerkę. Ze względu na wiek, jest zwieńczeniem akrobatycznej piramidy. Do czasu: w kolejnym sezonie okazuje się, że figury z jej udziałem nie mają już gracji i lekkości.

Czarnoksiężnik z krainy U.S., reż. Balbina Bruszewska / Polska 2017 / animacja / 23 min
Animowany kolaż, satyra powieści L. Franka Bauma. Tajemnicze tornado porywa Dorotkę i przenosi do niezwykłego miejsca. Podąża na spotkanie Czarnoksiężnika, który ma spełnić jej marzenia.

Nic nowego pod słońcem, reż. Damian Kocur / Polska 2017 / fabuła / 25 min
Michał pracuje przy hodowli krów. Po pracy wraca do domu, je i odpoczywa. Każdy dzień Michała wygląda dokładnie tak samo. Pewnego dnia przyjeżdża do niego poznana przez internet dziewczyna.

Heimat, reż. Emi Buchwald / Polska 2017 / fabuła / 24 min
Pięcioosobowa, dziwaczna rodzina spotyka się na komisariacie w małej miejscowości. Dorosłe dzieci muszą zeznawać przeciwko mężczyźnie, który pobił ich ojca.

Fusy, reż. Kordian Kądziela / Polska 2017 / fabuła / 28 min

Czas trwania całego bloku: 113 min

Oficjalna strona festiwalu: shortwaves.pl

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia