Kino

Sekret Eleonory - film dla dzieci

Data wydarzenia:
17 Styczeń 2015 godz. 15:00 - 16:15
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
9 zł

Kategoria wiekowa 6 +

Gatunek: animacja, Produkcja: Francja, Czas trwania: 76 min.

Reżyseria: Dominique Monfery
Scenariusz: Anik Leray, Alexandre Reverend, Murielle Canta
Muzyka: Christophe Héral

Historia Nathaniela i wyjątkowej biblioteki, w której mieszkają postacie z bajek. Film o odwadze, pokonywaniu trudności i wierze we własne siły. Piękna animacja, która opowiada o magii płynącej z baśni i bajek i w ciekawy sposób zachęca, by czytać książki.

Siedmioletni Nathaniel jeszcze nie umie czytać i wydaje mu się, że nigdy nie opanuje tej sztuki. Chłopiec przepada za bajkami czytanymi mu przez dorosłych. Ekscentryczna ciocia Eleonora zapisuje w spadku swój dom jego rodzicom. Chłopiec dziedziczy zaś po niej bibliotekę pełną starych książek. Pewnego dnia Nathaniel odkrywa, że woluminy służą za schronienie bohaterom dziecięcej literatury. Są to oryginalne postacie z pierwszych wydań książek. Okazuje się, że potrzebują jego pomocy. Jeżeli opuszczą bibliotekę, znikną na zawsze wraz ze swoimi historiami. Kiedy rodzice postanawiają sprzedawać książki, chłopiec stawia czoła wielkim niebezpieczeństwom, aby ocalić nowych przyjaciół. Czy mimo braku pewności siebie uda mu się wykonać zadanie?

O reżyserze:
Dominique Monfery (ur. 1974) - animator zajmujący się produkcjami dla dzieci i młodzieży. Związany ze studiem Walt Disney Feature Animation w Paryżu. Pracował przy powstaniu wielu animacji dla najmłodszych (między innymi: Księga Dżungli 2, Tarzan, Herkules). Wyreżyserował znane w Polsce filmy: Franklin i skarb jeziora oraz Destino.

Strefa rodzica: Sekret Eleonory ANALIZA PSYCHOLOGICZNA

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia