Repertuar

Scena/anecS - Na urodziny Spisaka - III MF im. Michała Spisaka

Data wydarzenia:
14 Wrzesień 2023 godz. 18:00
Lokalizacja:
Scena Sali Teatralnej PKZ
Ceny biletów: 
20 zł

SPISAKFESTIWAL.PALAC.ART.PL

14 września o 18:00 na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia, w ramach cyklu Scena/anecS i III Międzynarodowego Festiwalu im. Michała Spisaka odbędzie się niezwykły wieczór muzyczno-literacki Na urodziny Michała Spisaka. Utworom muzycznym towarzyszyć będą anegdoty o świecie muzyki w interpretacji Adama Woronowicza. Podczas wydarzenia zarówno artyści, jak również publiczność zasiądą na deskach scenicznych PKZ.

Wystąpią:

Sonos Kwartet:
Małgorzata Hlawsa - flet
Marta Huget-Skiba - skrzypce
Anna Grzybała - altówka
Joanna Urbańska-Mikszta - wiolonczela

Adam Woronowicz – aktor (słowo)

W programie:

  1. Haydn – Kwartet na flet, skrzypce, altówkę i wiolonczelę g-moll op. 20 nr 5
  2. Lessel- Kwartet na flet, skrzypce, altówkę i wiolonczelę G-dur, op. 3
  3. Pudełko – „Poemat na tematy polskie”

Sonos Kwartet to cztery osobowości, cztery różne instrumenty i temperamenty. W zespole flet swoim brzmieniem poszerza możliwości sonorystyczne grupy instrumentów smyczkowych. A grupa ta jest wyjątkowa - to trzon, znanej w Polsce i w Europie, Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO.  Z orkiestrą tą oraz z innymi grupami muzycznymi członkinie Sonos Kwartet występowały na ważnych festiwalach muzycznych, takich jak: Warszawska Jesień, Sacrum Profanum czy Festiwal Muzyki Filmowej. Koncertowały w Polsce, Europie i poza jej granicami. Swoje umiejętności w grze  solowej, kameralnej i orkiestrowej doskonaliły na studiach podyplomowych i kursach mistrzowskich (m.in. Strasburg i Londyn) prowadzonych przez wybitnych pedagogów, m.in. Wandę Wiłkomirska, Kurta Levina, Christopha Wynekena. Instrumentalistki mają na swoim koncie wiele nagrań muzyki współczesnej, klasycznej i filmowej dla polskich i zagranicznych wytwórni. Są laureatkami konkursów międzynarodowych solowych jak i kameralnych oraz stypendystki, m.in. Ministra Kultury i Marszałka Województwa Śląskiego. Poza koncertami, które przedstawiają publiczności ciekawe aranżacje utworów klasycznych, zespół angażuje się w projekty łączące muzykę ze słowem, tańcem, eksplorując nowe obszary muzyczne. Wymienić warto bajkę muzyczną pt. "Historia pewnej melodii" czy Flamenco Project prezentowane m.in. w NOSPRze, Mediatece czy też w Radio Katowice. Sonos Kwartet brał udział w przedstawieniu z okazji ŚDM pt. "Święty z Wadowic- Jan Paweł II" w reżyserii Michała Zabłockiego, współpracując z m.in. z Czesławem Mozilem, Natalią Niemen, Magdą Steczkowska, Andrzejem Lampertem, Kubą Badachem.

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.   

 

SPONSPOR GŁÓWNY FESTIWALU:

Lokalizacja na mapie

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Scena Sali Teatralnej PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia