Repertuar

Scena/anecS - Maciej Zakościelny muzycznie

Data wydarzenia:
29 Wrzesień 2022 godz. 19:00
Lokalizacja:
Scena Sali Teatralnej PKZ
Ceny biletów: 
30 zł

29 września o godz. 19:00 odbędzie się pierwszy w tym roku koncert w ramach cyklu Scena/anecS w Pałacu Kultury Zagłębia, na scenie wystąpi Maciej Zakościelny! 

Maciej Zakościelny – Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Ukończył rowniez Państwową Szkole Muzyczną I i IIgo stopnia im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli w klasie skrzypiec. Tuz po ukończeniu studiów aktorskich, przez kilka sezonów był aktorem Teatru Współczesnego w Warszawie. Ma na swoim koncie wiele ról filmowych i telewizyjnych i teatralnych. Współpracuje również z Teatrem Telewizji. Szerokiej publiczności znany jest m.in. z takich produkcji jak: “Tylko mnie kochaj” Kryminalni” “Czas Honoru” “Strażacy” i ostatnio “Listy do M 2”. Jest współtwórcą i współproducentem projektu muzycznego poświęconego królowej swingu Carmen Moreno i jej wnuczce Annie Serafińskiej, w którym był gospodarzem, grał na skrzypcach i śpiewał swingowe utwory. W listopadzie 2009 r. wystąpił w II edycji „Śpiewając Jazz”, wystąpił na Festiwalu Jazz Jamboree, gdzie na scenie towarzyszył Mariannie Wróblewskiej – jednej z najciekawszych wokalistek historii polskiego jazzu i Beacie Przybytek – pianistce, wokalistce jazzowej. Maciej jest również współzałożycielem Fundacji Artystycznej im. Kaliny Jędrusik “Kalinowe Serce” która powstała w 2009r. która ma na celu kultywowaniu pamięci Kaliny Jędrusik i promowaniu młodych talentów.

Scena/anecS to cykl koncertów w Pałacu Kultury Zagłębia, którego celem jest zniesienie bariery między widzami a artystami oraz umożliwienie bezpośredniego obcowania z muzyką i jej twórcami w przyjaznej, a nawet rodzinnej atmosferze. Bariera w postaci kurtyny przestaje istnieć, a publiczność zasiada wraz z artystą w aneksie scenicznym, czyli na deskach PKZ! Zróżnicowany repertuar z wyraźnym akcentem jazzowym to cecha charakterystyczna cyklu.

Utwory jakie usłyszymy to:
Fly Me To The Moon
Smile muz. Charlie Chaplin
Jej portret Wlodzimierz Nahorny / Jonasz Kofta.
Kiedy Mnie Juz Nie Bedzie Agnieszka Osiecka / Seweryn Krajewski
It Had To Be You
L.O.V.E.
Zmierzch Jeremy Przybora / Jerzy Wasowski
Yesterday Paul McCartney
Love And Marriage
Chick To Chick / All Of Me
Nie dokazuj Marek Grechuta / jan Kanty Pawluskiewicz
Route 66

SKŁAD:
Muzycy towarzyszący:
Perkusja – Grzegorz Poliszak
Kontrabas – Andrzej Zielak
Piano – Rafał Sępień

 

 

Lokalizacja na mapie

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Scena Sali Teatralnej PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia