Repertuar

Scena/anecS - Kwartet Darka Ziółka - Muzyczne dialogi

Data wydarzenia:
29 Marzec 2019 godz. 18:00
Lokalizacja:
Scena Sali Teatralnej PKZ
Ceny biletów: 
15 zł

29 marca o 18:00 publiczność ponownie zasiądzie na scenie Pałacu Kultury Zagłębia, gdzie czekać na nią będzie Kwartet Darka Ziółka z koncertem Muzyczne dialogi. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu Scena/anecS!

Dariusz Ziółek - gitarzysta basowy i pianista działający na polskiej scenie muzycznej od 1985 r. Zadebiutował w zespole Zbigniewa Namysłowskiego. Uczestniczył w nagraniu ponad trzydziestu płyt, z których wiele wyróżniono prestiżowymi nagrodami, m.in. Fryderykiem za album 4 Basy. Jest doktorem sztuk muzycznych w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współpracował z wieloma wybitnymi artystami światowej sceny jazzowej.

Muzyczne dialogi - nowy projekt muzyczny Darka Ziółka to kwartet znakomitych muzyków, w którym doświadczenie lidera oraz wybitnego skrzypka jazzowego Henryka Gembalskiego łączy się z energią współpracujących z nimi artystów młodego pokolenia: perkusisty Maksymiliana Olszewskiego i pianisty Grzegorza Ziółka. Gościnnie z kwartetem wystąpi niezwykle uzdolniony dąbrowski beatboxer Maciej Kokot. Na repertuar koncertu złożą się utwory lidera, nagrane na wydanej w ubiegłym roku płycie Dialog oraz całkowicie premierowe kompozycje członków kwartetu.

Scena/anecS to nowy cykl koncertów w Pałacu Kultury Zagłębia, którego celem jest zniesienie bariery między widzami a artystami oraz umożliwienie bezpośredniego obcowania z muzyką i jej twórcami w przyjaznej, a nawet rodzinnej atmosferze. Bariera w postaci kurtyny przestaje istnieć, a publiczność zasiada wraz z artystą w aneksie scenicznym, czyli na deskach PKZ! Zróżnicowany repertuar z wyraźnym akcentem jazzowym to cecha charakterystyczna cyklu.

 

Lokalizacja na mapie

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Scena Sali Teatralnej PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia