Repertuar

Scena/anecS - KaZióGra

Data wydarzenia:
20 luty 2024 godz. 19:00
Lokalizacja:
Scena Sali Teatralnej PKZ
Ceny biletów: 
35 zł

Pierwszy w 2024 roku koncert jazzowego cyklu Scena/anecS! 20 lutego o 19:00 na scenie głównej Pałacu Kultury Zagłębia - wraz z publicznością - zasiądą Grzegorz Kapołka, Dariusz Ziółek i Antoni Gralak, czyli projekt KaZióGra!

KaZióGra to najnowszy projekt gitarzysty Grzegorza Kapołki, stworzony we współpracy z basistą Dariuszem Ziółkiem i trębaczem Antonim Gralakiem, wspieranymi perkusją Alana Kapołki. To eklektyczny dialog czterech bezkompromisowych indywidualności muzycznych i nowa jakość sonorystyczna przez połączenie elektrycznej gitary i elektrycznej trąbki oraz wykorzystanie mocnych, nieoczywistych efektów brzmieniowych. Razem wydali płytę, którą nazwali "Colors", bo zapraszają słuchaczy na stylistyczną podróż bez trzymanki, od jazzowej ballady, poprzez tony inspirowane rodzimą ziemią Grzegorza - Śląskiem, po jazz-rock. Klimat fusion wypełnia płytę, która pomimo stylistycznej prowokacyjności prezentuje spójną, pełną napięcia wizję. Dwa z utworów są pióra Dariusza Ziółka, reszta to kompozycje lidera. Grzegorz Kapołka, śląski gitarzysta bluesowy, jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Scena/anecS to nowy cykl koncertów w Pałacu Kultury Zagłębia, którego celem jest zniesienie bariery między widzami a artystami oraz umożliwienie bezpośredniego obcowania z muzyką i jej twórcami w przyjaznej, a nawet rodzinnej atmosferze. Bariera w postaci kurtyny przestaje istnieć, a publiczność zasiada wraz z artystą w aneksie scenicznym, czyli na deskach PKZ! Zróżnicowany repertuar z wyraźnym akcentem jazzowym to cecha charakterystyczna cyklu.

WYDARZENIE ORGANIZOWANE PRZEZ PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA

Fot. Jacek Raciborski

Lokalizacja na mapie

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Scena Sali Teatralnej PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia