Repertuar

Scena/anecS - JAH Trio

Data wydarzenia:
15 Marzec 2022 godz. 18:00
Lokalizacja:
Scena Sali Teatralnej PKZ
Ceny biletów: 
20 zł
JAH Trio wystąpi na scenie Pałacu Kultury Zagłębia 15 marca 2022 o godz. 18:00. Usłyszymy materiał z debiutanckiego albumu zespołu zatytułowanego "Travelers"!
 
JAH to akustyczne trio jazzowe złożone z utalentowanych polskich muzyków młodego pokolenia. Zespół tworzą lider Jan Jarecki (fortepian), Michał Aftyka (kontrabas) oraz Marcin Sojka (perkusja). Trio w swojej twórczości stawia na nowoczesne brzmienie, ale przy tym nie porzuca jazzowej tradycji. Bardzo ważne dla nich są śpiewność melodii, różnorodność rytmiczna oraz rozbudowana harmonika. Wykorzystują elementy swingu, groove oraz szeroko pojętej improwizacji. Są laureatami ogólnopolskich i zagranicznych konkursów, m.in.: wyróżnienie na VI Blue Note Poznań Competition 2019, finaliści Bucharest International Jazz Competition 2020, finaliści konkursu Jazz Juniors 2020: współpraca z Jazz Po Polsku i występ specjalny na Nisville Jazz Festival 2021 w Serbii.

Scena/anecS to cykl koncertów, którego celem jest zniesienie bariery między widzami a artystami oraz umożliwienie bezpośredniego obcowania z muzyką i jej twórcami w przyjaznej atmosferze. Bariera w postaci kurtyny przestaje istnieć, a publiczność zasiada razem z artystą na scenie, w tak zwanym aneksie. Taka forma obcowania z dźwiękiem i muzyką przypadnie do gustu każdemu, kto lubi niebanalne doświadczenia. Zróżnicowany repertuar z wyraźnym akcentem jazzowym to cecha charakterystyczna cyklu.

Jan Jarecki - pianista jazzowy, kompozytor i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Włodzimierza Nahornego i dra Sławka Jaskułke. Związany z trójmiejską sceną jazzową. Lider JAH Trio, sideman w wielu zespołach w Trójmieście m.in. Maja BiesekQuartet, Paulina Porszke Ensemble, Mietek BigBand i innych. Jest pianistą teatralnym i kompozytorem muzyki do spektakli. Współpracuje m.in. z Teatrem na Plaży, Teatrem Gdynia Główna, Operą Bałtycką, Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie, Chórem Uniwersytetu Gdańskiego oraz Jan Konop Big Band. Bierze udział w nagraniach płytowych oraz koncertuje. Otrzymał indywidualną nagrodę za kompozycje w konkursie RCK PROJAZZ w Kołobrzegu.

Michał Aftyka - kontrabasista, absolwent Wydziału Jazzu ZPSM im. F. Chopina w Warszawie w klasie kontrabasu Andrzeja Święsa. Współpracował m.in. ze ZbigniewemNamysłowskim, Jackiem Namysłowskim, Mateuszem Smoczyńskim, TomaszemWendtem i Łukaszem Ojdaną. Na co dzień współtworzy wiele projektów związanych z warszawskim i łódzkim środowiskiem jazzowym. Obecnie student Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie kontrabasu jazzowego Michała Barańskiego. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Marcin Sojka - perkusista i producent, absolwent Wydziału Jazzu Bednarskiej w klasie Krzysztofa Gradziuka. Na co dzień porusza się w różnych światach muzycznych. Z Janem Jareckim i Michałem Aftyką współtworzy trio grające kompozycje pianisty (JAHTrio). Jest współzałożycielem eklektycznej formacji Tropical Soliders in Paradise. Grupa wydała w 2018 minialbum dla wytwórni Dreamland SyndicateRecords, a w 2020 drugi album dla wytwórni Coastline Northern Cuts. Razem z przyjaciółmi z dzieciństwa współtworzył jako producent hiphopową formację BŁG Skład. Obecnie student perkusji jazzowej na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przebywając w Pałacu Kultury Zagłębia i jego placówkach należy przestrzegać aktualnych wytycznych sanitarno-epidemicznych.
We wszystkich obiektach obowiązuje noszenie maseczek.

 

Lokalizacja na mapie

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Scena Sali Teatralnej PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia