Repertuar

Recooltywator w plenerze - Swing Sisters

Data wydarzenia:
02 Sierpień 2022 godz. 19:00
Lokalizacja:
Fabryka Pełna Życia
Ceny biletów: 
Wstęp wolny

2 sierpnia o 19:00 na scenie w Fabryce Pełnej Życia odbędzie się drugi koncert cyklu Recooltywator w plenerze, a zagra zespół Swing Sisters!

Grupa Swing Sisters powstała w maju 2020 roku. W jej skład  wchodzą trzy muzyczne siostry: Anna Nocoń, Izabela Grzyb i Alicja Kulik. W czasie, kiedy pozamykano większość miejsc kultury, Ania z Izą szukając razem nowych muzycznych inspiracji, pomyślały o trio i zaprosiły do tego Alicję. I tak nucąc rozmaite kawałki i analizując harmonię utworów, zaczęła się wspólna muzyczna podróż. Skąd swing w nazwie? Każda z nas ma zupełnie inną barwę głosu, każda też preferuje inny gatunek muzyczny i starając się znaleźć coś wspólnego - połączył nas właśnie swingPoza tym nadal śpiewamy solo, każda w swoim stylu - Swing Sisters.

Recooltywator to projekt, którego głównym celem jest kultywowanie tradycji muzycznych Dąbrowy Górniczej oraz przygotowanie gruntu pod nowe dąbrowskie zespoły. Pałac Kultury Zagłębia przygotował specjalną salę prób wyposażoną w sprzęt nagłośnieniowy, konsolę oraz instrumenty. Po co? Po to, by zespoły z terenu miasta miały gdzie ćwiczyć i tworzyć nową muzykę.

W przypadku złej pogody wydarzenie zostanie przeniesione do warsztatu Fabryki Pełnej Życia.

PARTNER WYDARZENIA:

 

Lokalizacja na mapie