Repertuar

Recooltywator w plenerze - ProAge

Data wydarzenia:
12 Lipiec 2022 godz. 19:00
Lokalizacja:
Fabryka Pełna Życia
Ceny biletów: 
Wstęp wolny

12 lipca o 19:00 na scenie w Fabryce Pełnej Życia odbędzie się pierwszy koncert cyklu Recooltywator w plenerze, a zagra zespół ProAge!

proAge jest przedstawicielem szeroko pojętego ambitnego rockowego brzmienia. Grupa łączy elementy progresji z grunge'm, a nawet metalem. Ich muzykę uzupełniają niebanalne teksty Mariusza Filoska. Korzenie zespołu sięgają wręcz do prehistorii, ale to już temat zamknięty. Zespół istnieje już 13 lat. W tym czasie proAge udanie koncertował w wielu miejscach w kraju. Jednym z sukcesów grupy jest zakwalifikowanie się do półfinału Antyfestu 2017 Antyradia - proAge to również zespół znany z festiwali prog-rockowych, między innymi zagrał na festiwalu w Łodzi "Prog the Night", w Legionowie "Prog Fest", w Ostrzeszowie "Baszta Prog Fest" oraz Festiwalu Rocka Progresywnego im. T. Beksińskiego w Gniewkowie. 29 stycznia 2021 ukazała się trzecia płyta 4. Wymiar - wydana własnym sumptem, która podobnie jak poprzednia płyta MPD prezentuje dużą różnorodność brzmień, form, niebanalnych harmonii i stylistycznych odcieni, a teksty pomagają zrozumieć, czym jest kubek kawy wypity w nieodpowiednim momencie i co to w ogóle znaczy nieodpowiedni moment? W Czwartym Wymiarze znajdziecie nie tylko poezję okraszoną kontrapunktem instrumentów akustycznych, ale też demony mroku potężnych gitar czy improwizowany utwór tytułowy, który jako jedyny został nagrany w języku angielskim.

Recooltywator to projekt, którego głównym celem jest kultywowanie tradycji muzycznych Dąbrowy Górniczej oraz przygotowanie gruntu pod nowe dąbrowskie zespoły. Pałac Kultury Zagłębia przygotował specjalną salę prób wyposażoną w sprzęt nagłośnieniowy, konsolę oraz instrumenty. Po co? Po to, by zespoły z terenu miasta miały gdzie ćwiczyć i tworzyć nową muzykę.

W przypadku złej pogody wydarzenie zostanie przeniesione do warsztatu Fabryki Pełnej Życia.

PARTNER WYDARZENIA:

 

Lokalizacja na mapie