Kino

Przełęcz ocalonych - seans filmowy

Data wydarzenia:
13 Kwiecień 2017 godz. 19:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
Normalny - 14 zł
Ulgowy - 12 zł

Film w ramach przeglądu Oscarowe Kadry.

Gatunek: dramat, wojenny, biograficzny, kraj produkcji: USA, 2016, czas trwania: 139 min
Reżyseria: Mel Gibson, Obsada: Andrew Garfield, Teresa Palmer, Vince Vaughn, Sam Worthington

Zdobywca dwóch Oscarów, jeden z największych gwiazdorów w historii kina, reżyser Pasji i Braveheart przedstawia opowieść o niesłychanej odwadze. Autentyczna historia człowieka, który stał się bohaterem jednej z najkrwawszych bitew II wojny światowej mimo, iż odmówił noszenia broni.

Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicznym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać ostateczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss, sanitariusz, który ze względu na przekonania odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskarżany o tchórzostwo, wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Tak rodzi się legenda bezbronnego bohatera.

źródło: monolith.pl

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia