Repertuar

proAge - koncert projektu Recooltywator

Data wydarzenia:
18 Grudzień 2021 godz. 18:00
Lokalizacja:
Piwnica teatralna
Ceny biletów: 
20 zł

WYDARZENIE OBJĘTE AKCJĄ WIERNI KULTURZE.

18 grudnia o 18:00 na scenie Piwnicy Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia zagra rockowy zespół proAge! Koncert odbędzie się w ramach projektu Recooltywator

proAge jest przedstawicielem szeroko pojętego ambitnego rockowego brzmienia. Grupa łączy elementy progresji z grunge'm, a nawet metalem. Ich muzykę uzupełniają niebanalne teksty Mariusza Filoska. Korzenie zespołu sięgają wręcz do prehistorii, ale to już temat zamknięty. Zespół istnieje już 13 lat. W tym czasie proAge udanie koncertował w wielu miejscach w kraju. Jednym z sukcesów grupy jest zakwalifikowanie się do półfinału Antyfestu 2017 Antyradia - proAge to również zespół znany z festiwali prog-rockowych, między innymi zagrał na festiwalu w Łodzi "Prog the Night", w Legionowie "Prog Fest", w Ostrzeszowie "Baszta Prog Fest" oraz Festiwalu Rocka Progresywnego im. T. Beksińskiego w Gniewkowie. 29 stycznia 2021 ukazała się trzecia płyta 4. Wymiar - wydana własnym sumptem, która podobnie jak poprzednia płyta MPD prezentuje dużą różnorodność brzmień, form, niebanalnych harmonii i stylistycznych odcieni, a teksty pomagają zrozumieć, czym jest kubek kawy wypity w nieodpowiednim momencie i co to w ogóle znaczy nieodpowiedni moment? W Czwartym Wymiarze znajdziecie nie tylko poezję okraszoną kontrapunktem instrumentów akustycznych, ale też demony mroku potężnych gitar czy improwizowany utwór tytułowy, który jako jedyny został nagrany w języku angielskim.

Recooltywator to projekt, którego głównym celem jest kultywowanie tradycji muzycznych Dąbrowy Górniczej oraz przygotowanie gruntu pod nowe dąbrowskie zespoły. Pałac Kultury Zagłębia przygotował specjalną salę prób wyposażoną w sprzęt nagłośnieniowy, konsolę oraz instrumenty. Po co? Po to, by zespoły amatorskie z terenu miasta miały gdzie ćwiczyć i tworzyć nową muzykę. Efekt ich pracy będzie można zobaczyć na scenie Piwnicy Teatralnej PKZ!  

Zespół proAge wystąpi w składzie:

Krzysztof Walczyk - klawisze
Bogdan Mikrut - perkusja
Roman Simiński - bas
Sławomir Jelonek - gitara
Mariusz Filosek - wokal i teksty
Mariusz Rutka - saksofon

Jeśli kupiłeś bilet na wydarzenie dla osoby zaszczepionej, prosimy weź ze sobą certyfikat szczepienia oraz dowód osobisty, w celu okazania ich bileterowi. Więcej informacji w REGULAMINIE UCZESTNICTWA W WYDARZENIACH PKZ.

 

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia