Repertuar

PIWNICA - Wojtek Szumański & Werosława

Data wydarzenia:
13 Kwiecień 2023 godz. 19:00
Lokalizacja:
Piwnica teatralna
Ceny biletów: 
30 zł

13 kwietnia godzina 19:00 - warto zapamiętać tę datę, ponieważ tego dnia na scenie Piwnicy Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia wystąpi Wojtek Szymański & Werosława - w ramach cyklu młodej muzyki PIWNICA!

PIWNICA to cykl koncertów młodej muzyki zapoczątkowany w Pałacu Kultury Zagłębia w 2017 roku. Raz w miesiącu (czasami dwa razy) Piwnica Teatralna PKZ gości obiecujące młode, polskie zespoły wykonujące różnorodną muzykę alternatywną. W ciekawej przestrzeni Piwnicy rozbrzmiewa muzyka elektroniczna, indie-pop, jazz i wiele innych. Można usłyszeć znane zespoły występujące na festiwalach muzyki alternatywnej, startujące w konkursach muzycznych, będące na początku swojej muzycznej kariery i prezentujące wysoki poziom artystyczny, połączony ze świeżą energią.

Wojtek Szumański to kompozytor, autor tekstów, wokalista i gitarzysta, ale przede wszystkim wnikliwy obserwator emocji. "Ballada o cyckach", "Zegarek" lub "Bez twoich wad" to tylko kilka utworów Wojtka, które na YouTube zgromadziły milionową publiczność. W jego repertuarze znajdziemy także piosenki poetyckie, melancholijne czy satyryczne. Teledyski Wojtka na YouTube wygenerowały łącznie ponad 60 milionów wyświetleń!

Płyta "II" to zbiór najpopularniejszych utworów Wojtka Szumańskiego nagranych w latach 2017 - 2022. Wojtek porywa naturalnością, a jego teksty opowiadają historie lekkie, ale ważne, często zabawne, ale chwytające za serce. Premiera płyty odbędzie się 20.11.2022r. i będzie promowana trasą koncertową, w którą Wojtek Szumański wyruszy wraz z zespołem. Płytę będzie można nabyć przedpremierowo podczas koncertów. Oprócz tego, 27.09.2022r. odbędzie się premiera zupełnie nowego singla promującego album pt. "Widelec (Nie mam nic)".

Fot. Aleksandra Zdeb

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia