Repertuar

PIWNICA - VHS

Data wydarzenia:
27 Wrzesień 2019 godz. 19:00
Lokalizacja:
Piwnica teatralna
Ceny biletów: 
15 zł

PIWNICA ponownie otwiera swoje drzwi! Od września na scenie Piwnicy Teatralnej PKZ ponownie zobaczymy i usłyszymy świeże, aczkolwiek znane alternatywne zespoły, które wystąpią w ramach cyklu młodej muzyki. Pierwszym z nich będzie zespół balansujący na pograniczu wielu gatunków, niektórzy mogą ich znać pod dawną nazwą Create. Zespół VHS wystąpi na mniejszej scenie Pałacu Kultury Zagłębia 27 września o 19:00.

PIWNICA to cykl koncertów młodej muzyki zapoczątkowany w Pałacu Kultury Zagłębia w 2017. Raz w miesiącu (czasami częściej) Piwnica Teatralna PKZ gości obiecujące młode, polskie zespoły wykonujące różnorodną muzykę alternatywną. W ciekawej przestrzeni Piwnicy rozbrzmiewa muzyka elektroniczna, indie-pop, jazz i wiele innych. Można usłyszeć zespoły występujące na festiwalach muzyki alternatywnej, startujące w konkursach muzycznych, będące na początku swojej muzycznej kariery i prezentujące wysoki poziom artystyczny, połączony ze świeżą energią.

Zespół VHS, mimo że jest na początku swojej drogi, został już doceniony przez słuchaczy i krytyków. Do niedawna tworzyli i koncertowali pod nazwą Create, zdobywając uznanie krytyków i publiczności. Są nieco na przekór dzisiejszej koniunkturze na elektro-popowe duety i gładkie brzmienia. Z całą pewnością można powiedzieć, że reprezentują szeroko pojętą scenę alternatywną, trudno jest precyzyjnie określić ich muzyczną przynależność, bo balansują na pograniczu wielu gatunków. Starają się znaleźć kompromis między klasycznymi inspiracjami a tym, co nowe i świeże. Ich twórczość charakteryzuje uniwersalność i przebojowość, która oparta jest na niebywałej jak na młody wiek muzycznej intuicji lidera Macieja Rembikowskiego. Jego charyzmatyczny wokal oraz ogromny talent do pisania zgrabnych kompozycji i niebanalnych tekstów na pewno wyniosą ich wysoko. Zespół miał okazję zaprezentować się w ostatniej edycji programu Idol, ich utwory grane są w rozgłośniach radiowych w całej Polsce. Są półfinalistami Jarocińskich Rytmów Młodych oraz zwycięzcami IV Festiwalu Supportów.

Skład zespołu:
Maciej Rembikowski - wokal/gitara
Jan Rembikowski - gitara basowa
Dawid Ostrzycki - klawisze
Tymoteusz Słomiański - perkusja
Artur Bobak - trąbka

 

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia