Repertuar

PIWNICA - Pola Chobot & Adam Baran

Data wydarzenia:
17 Grudzień 2021 godz. 18:00
Lokalizacja:
Piwnica teatralna
Ceny biletów: 
20 zł

WYDARZENIE OBJĘTE AKCJĄ WIERNI KULTURZE.

17 grudnia o 19:00  18:00 na scenie cyklu PIWNICA - w Piwnicy Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia - odbędzie się koncert zespołu Pola Chobot & Adama Baran

Mówią o sobie, że lubią rzeczy ciężkie, przeszywające, mgliste. Pola – wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. W zespole dzikość i czysta energia. Adam – gitarzysta i kompozytor. Uosobienie równowagi i skupienia. Razem tworzą organizm, twórczą symbiozę, która wyraża się w ich muzyce. Pola Chobot i Adam Baran są laureatami kilkunastu nagród muzycznych, między innymi prestiżowego Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie (II nagroda), Festiwalu FAMA (nagroda im. Andrzeja Jakóbca w kategorii muzyka) oraz Festiwalu Akademia Gitary w Poznaniu. Duet wielokrotnie został uhonorowany Grand Prix najważniejszych konkursów bluesowych w kraju. Zdobyli tytuł Odkrycie roku 2017 w ankiecie czytelników czasopisma "Twój Blues". W maju 2018 w ramach Jarocińskich Rytmów Młodych duet zagrał koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie i otrzymał zaproszenie na Jarocin Festival'18. W tym samym roku European Blues Union z siedzibą w Brukseli przyznała muzykom stypendium. Wystąpili na kilkunastu festiwalach muzycznych w kraju i za granicą, między innymi na Sziget Festival, Edison Festival, Rawa Blues Festival, Fama Festiwal czy Slot Art Festival.

Debiutancki album duetu Pola Chobot & Adam Baran "Jak wyjść z domu, gdy na świecie mży?" (2019) spotkał się z rewelacyjnym przyjęciem zarówno krytyków, jak i słuchaczy. Zabawa konwencją, poetyckość w warstwie tekstowej i charakterystyczne gitarowe riffy złożyły się na intrygującą opowieść o skrajnych emocjach. Najnowszy minialbum duetu "Trzeba mi" ukazał się 26 marca. Jest poetycką opowieścią o początku i końcu. O odradzaniu się i stwarzaniu na nowo. Tajemniczy, intymny, pełen niedosłowności i instrumentalnego niepokoju dziennik, w którym senny klimat przestrzennych gitar i fortepianu łączy się z przejmującym głosem wyśpiewującym pełną emocji i prawdy historię, której podstawą jest miłość. Nowy album zwiastuje nieznany dotąd kierunek w twórczości duetu, który nie rezygnując z eksperymentowania, organicznych brzmień i gitarowych riffów, znanych z debiutu, rozwija swój unikatowy język, reinterpretując rzeczywistość na swój własny, niepowtarzalny sposób.

PIWNICA to cykl koncertów młodej muzyki zapoczątkowany w Pałacu Kultury Zagłębia w 2017 roku. Raz w miesiącu (czasami dwa razy) Piwnica Teatralna PKZ gości obiecujące młode, polskie zespoły wykonujące różnorodną muzykę alternatywną. W ciekawej przestrzeni Piwnicy rozbrzmiewa muzyka elektroniczna, indie-pop, jazz i wiele innych. Można usłyszeć znane zespoły występujące na festiwalach muzyki alternatywnej, startujące w konkursach muzycznych, będące na początku swojej muzycznej kariery i prezentujące wysoki poziom artystyczny, połączony ze świeżą energią.

Jeśli kupiłeś bilet na wydarzenie dla osoby zaszczepionej, prosimy weź ze sobą certyfikat szczepienia oraz dowód osobisty, w celu okazania ich bileterowi. Więcej informacji w REGULAMINIE UCZESTNICTWA W WYDARZENIACH PKZ.

 

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia