Repertuar

PIWNICA - Pierwiastek z trzech

Data wydarzenia:
01 luty 2024 godz. 19:00
Lokalizacja:
Piwnica teatralna
Ceny biletów: 
30 zł

1 lutego o 19:00 odbędzie się pierwszy w 2024 roku koncert naszego cyklu PIWNICA! Na scenie w podziemiach PKZ zagra zespół Pierwiastek z trzech!

Zespół Pierwiastek Z Trzech został założony w 2018 roku przez siostry Adrianę Owczarczyk i Paulinę Szymlek. Grupa wykonuje muzykę z pogranicza infie-folk/indie-pop z wykorzystaniem instrumentów charakterystycznych dla muzyki blue grass np. banjo. Siostry dały poznać się szerszej publiczności za sprawą udziału w programie The Voice of Poland 12, w którym pod skrzydłami Justyny Steczkowskiej dotarły do ćwierćfinału. Już wówczas miały na koncie album z autorską muzyką („Pomiędzy chmurami”), która jak same twierdzą, była tylko wstępem do tego, co chciałyby prezentować jako artystki i songwriterki.

Chcąc nieco urozmaicić brzmienie, siostry zdecydowały się na współpracę z producentami muzycznymi. Konsekwencją tej decyzji jest album „Relacje”, zawierający jedenaście autorskich piosenek. Album prezentuje nie tylko akustyczne brzmienia, które przenoszą słuchacza w spokojne rejony introspekcji, ale także porywające slide’y gitarowe, które jak błyskawica przekazują energię życia. Album eksperymentuje wprowadzając nieco elektronicznego brzmienia, które sprawia, że serce bije szybciej. Płyta powstawała we współpracy z producentami muzycznymi Dawidem Korbaczyńskim i Piotrem Plutą odpowiedzialnymi za kompozycje zespołu Mikromusic, który jest laureatem wielu prestiżowych nagród muzycznych (laureaci Fryderyków, Festiwalu w Opolu, czy festiwalu TOPtrendy).

WYDARZENIE ORGANIZOWANE PRZEZ PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA

 

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia