Repertuar

PIWNICA - MØW

Data wydarzenia:
25 luty 2022 godz. 19:30
Lokalizacja:
Piwnica teatralna
Ceny biletów: 
20 zł

Pierwszy w 2022 roku koncert cyklu młodej muzyki PIWNICA! 25 lutego o 19:30 na scenie Piwnicy Teatralnej wystąpi zespół MØW!

MØW to cztery osobowości i cztery muzyczne żywioły, na których czele stoi Ania Bratek. Dość powiedzieć, że na fortepianie Aga Derlak, kontrabasie Mateusz Szewczyk i perkusji Adam Wajdzik istna śmietanka młodej sceny jazzowej. Ania zawiaduje tym statkiem, by w przekazie płynął w stronę autentyczności, czułości i głębi, a muzycznie popu zmieszanego z jazzem. Końcem listopada 2021 roku nakładem wytwórni V-Records ukazał się drugi album zespołu MØW pt. W jednym pokoju. Album ten powstał przy współpracy ze świetnym producentem muzycznym – Tomaszem Harrym Waldowskim, znanym z pracy ze Skubasem, Lemonem, czy Renatą Przemyk. Nagrany w fantastycznym studiu pod Łodzią – TONN Studio na setkę, w jednym pokoju.

PIWNICA to cykl koncertów młodej muzyki zapoczątkowany w Pałacu Kultury Zagłębia w 2017 roku. Raz w miesiącu (czasami dwa razy) Piwnica Teatralna PKZ gości obiecujące młode, polskie zespoły wykonujące różnorodną muzykę alternatywną. W ciekawej przestrzeni Piwnicy rozbrzmiewa muzyka elektroniczna, indie-pop, jazz i wiele innych. Można usłyszeć znane zespoły występujące na festiwalach muzyki alternatywnej, startujące w konkursach muzycznych, będące na początku swojej muzycznej kariery i prezentujące wysoki poziom artystyczny, połączony ze świeżą energią.

MØW tworzą:

Ania Bratek (voc) - jej głos należy do najciekawszych w Polsce. Laureatka Debiutów w Opolu wraz z zespołem KidBrown. Liderka i założycielka zespołu MØW. Zdobywczyni głównej nagrody na Międzynarodowym Konkursie Jazzu Tradycyjnego Złota Tarka. Współpracowała z wybitnymi muzykami jak Atom String Quartet, Nikola Kołodziejczyk czy Jnr Robinson.

Aga Derlak (p i voc) - otrzymała nagrodę FRYDERYK w kategorii Jazzowy Debiut Roku. Kształciła się w Bostonie, pod okiem Danilo Pereza oraz JoAnne Brackeen w ramach projektu Berklee Global Jazz Institute. Koncertowała m.in. na Jazztopad Festival New York, XJazz Festival Berlin, Athens Technopolis i wiele innych.

Mateusz Szewczyk (b) - wybitny basista młodego pokolenia. Jest członkiem wielu zespołów i projektów m.in. Early Birds, Marcin Pater Trio, Karnas Formuła czy Voicingers. Koncertował na największych festiwalach jak: Taichung Jazz Festival (Tajwan), Nisville Jazz Festival (Serbia), Fara Music Festival (Włochy) oraz Sali Koncertowej NOSPR.

Adam Wajdzik (dr) - absolwent AM w Krakowie, uczył się pod okiem wybitnych perkusistów jak Derrick McKenzie czy Clarence Penn. Współpracuje z jazzowymi, rockowymi i popowymi zespołami. Wraz z zespołem Andrzej Kowalski Quartet został nominowany do nagrody FRYDERYK 2020. Laureat Jazz Juniors oraz B-Jazz International Contest. Koncertował we Włoszech, Serbii, Rumuni i Słowacji.

Jesienią 2017 światło dzienne ujrzała debiutancka EPka zespołu. W 2018 czas na płytę. Dokładnie 30.09 swoją premierę miał krążek pt. "Historie zebrane" wydany przez słowacką wytwórnię Hevhetia. Spotkał się z bardzo przychylnymi recenzjami i aprobatą słuchaczy. MØW do tej pory koncertował w całej Polsce na festiwalach takich, jak: Jazz w Ruinach, Jazz&Literatura czy SlotArt Festival oraz poza granicami naszego kraju: w Szwecji (zaproszenie na Live at Heart), Słowacji (HevFest) czy dla Japonii (Kansai Music Conference, koncert online).

Jeśli kupiłeś bilet na wydarzenie dla osoby zaszczepionej, weź ze sobą certyfikat szczepienia oraz dowód osobisty, w celu okazania ich bileterowi. Więcej informacji w REGULAMINIE UCZESTNICTWA W WYDARZENIACH PKZ.

 

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia