Repertuar

PIWNICA (letnia scena) - mop

Data wydarzenia:
03 Sierpień 2024 godz. 21:00
Lokalizacja:
Fabryka Pełna Życia
Ceny biletów: 
Wstęp wolny

Wakacje w mieście nie muszą być nudne! Dąbrowska Akcja Lato z Pałacem Kultury Zagłębia to mnóstwo rozrywki na świeżym powietrzu!

Jeśli jeszcze nie znacie pałacowego cyklu koncertów PIWNICA, to będziecie mogli poznać jego plenerowe oblicze! PIWNICA - letnia scena zagości 3 sierpnia w Fabryce Pełnej Życia wraz z kolejnym podwójnym koncertem!

g. 20:00 - Sexy Suicide

g. 21:00 - mop - czyli David Kaletka, wszechstronny artysta który w swoich piosenkach obraca się w tylu różnych brzmieniach, że ciężko zaszufladkować go do jednego gatunku. Jeżeli jednak szukalibyśmy uosobienia dla słowa alternatywa, to zdecydowanie byłby to David! Komponuje, pisze teksty, śpiewa, gra na klawiszach i gitarach. Każdy utwór tworzy od początku do końca samemu w swoim domowym zaciszu. W 2022 zadebiutował na festivalu Great September, supportował na trasie Ralpha Kamińskiego, a w 2023 zagrał swój własny koncert na Off’ie, któremu towarzyszyło wydanie debiutanckiej płyty “Dziecko Słońca”. W 2023 roku jego wspólny projekt z Dawidem Grzelakiem pt. "Warszawa Dawidy" został nominowany do nagrody odkrycia empiku w kategorii muzyka.

PIWNICA to cykl koncertów muzyki alternatywnej zapoczątkowany w Pałacu Kultury Zagłębia w 2017 roku. Raz w miesiącu Piwnica Teatralna PKZ gości obiecujące młode, polskie zespoły wykonujące różnorodną muzykę alternatywną. W ciekawej przestrzeni Piwnicy rozbrzmiewa muzyka elektroniczna, indie-pop i wiele innych. Można usłyszeć znane zespoły występujące na festiwalach muzyki alternatywnej, startujące w konkursach muzycznych, będące na początku swojej muzycznej kariery i prezentujące wysoki poziom artystyczny, połączony ze świeżą energią. TERAZ cykl wychodzi w PLENER na dwa podwójne koncerty 27 lipca i 3 sierpnia w Fabryce Pełnej Życia!

WYDARZENIE ORGANIZOWANE PRZEZ PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA

W PRZYPADKU NIESPRZYJAJĄCEJ POGODY, KONCERT ZOSTANIE PRZENIESIONY DO WARSZTATU FABRYKI PEŁNEJ ŻYCIA.

 

Lokalizacja na mapie