Repertuar

PIWNICA - koncert zespołu SALK

Data wydarzenia:
25 Październik 2017 godz. 19:00
Lokalizacja:
Piwnica teatralna
Ceny biletów: 
10 zł

Pierwszy z koncertów cyklu młodej muzyki PIWNICA po wakacyjnej przerwie. Na dzień dobry, 25 października o 19:00 ze sceny Piwnicy Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia usłyszymy gatunek muzyczny, który sam zespół opisuje jako mieszankę Electronic Dinosaur, Dream Pop Fish i Alternative Sadness. A zespołem tym będzie SALK! Grupa znana z polskich i światowych scen festiwalowych. Innymi słowy elektroniczna ryba głębinowa, która lubuje się w szpinaku, śpiewa po polsku i oszałamia basem przypadkowo napotkane meduzy.

SALK zaistniał w pokoju, dosłownie. Pełna nazwa: Selkie & Lighthouse Keepers, stworzona została w tym samym pomieszczeniu, w którym w dalszym ciągu powstają pierwsze szkice utworów. Głos Marceli Rybskiej, który możecie usłyszeć w singlu Matronika nagrano w kredensie stojącym także w owym pokoju. Znaleźć w nim możecie ponadto ukulele, pianino i gitarę – wszystko należące do Marceli, bo ona lubi grać. Drugi pokój zamieszkuje Michał Mamut Sarapata, basista i producent, a pokój dzieli z dwoma basami, raczej grzecznymi. Wieczory spędza z kubkiem kawy, w towarzystwie uspokajających szmerów macbooka, zawsze w gustownych skarpetkach. Mateusz Majster Sarapata to właściciel trzeciego pokoju, gdzie perkusjonalia i elektronika próbują po ludzku się dogadać. Uwaga: w szafie trzyma upchnięte dźwięki lasu, kosmiczne mewy i dzwoneczki na szczególne okazje. Ostatni pokój wypełnia dźwięk maszyny do pisania, a na jednym z klawiszy siedzi Kamil Kwidziński, nieustannie szukający słowa, by opisać tę latarnię morską, którą widzi przez otwarte okno.

Czego oni chcą?

Chcą Was zabrać na chwilę w inny świat. W świat kompletny, w którym można posłuchać, ale też dotknąć i poczuć. Chcą udowodnić, że polska piosenka może być wciąż dobrą piosenką. Chcą udowodnić, że pizza ze szpinakiem to najlepsza pizza. Tutaj zaczyna się historia. Trochę magiczna, trochę zamglona, ale w gruncie rzeczy bardzo prosta.

 

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia