Repertuar

PIWNICA - Hengelo

Data wydarzenia:
18 Październik 2019 godz. 19:00
Lokalizacja:
Piwnica teatralna
Ceny biletów: 
15 zł

PIWNICA ponownie otwiera swoje drzwi! Od września na scenie Piwnicy Teatralnej PKZ zobaczymy i usłyszymy świeże, aczkolwiek znane alternatywne zespoły, które wystąpią w ramach cyklu młodej muzyki. Drugim koncertem w programie będzie występ zespołu Hengelo, który zaprezentuje 18 października o 19:00 materiał ze swojego debiutanckiego albumu zatytułowanego Try.

PIWNICA to cykl koncertów młodej muzyki zapoczatkowany w Pałacu Kultury Zagłębia w 2017. Raz w miesiącu (czasami dwa razy) Piwnica Teatralna PKZ gości obiecujące młode, polskie zespoły wykonujące różnorodną muzykę alternatywną. W ciekawej przestrzeni Piwnicy rozbrzmiewa muzyka elektroniczna, indie-pop, jazz i wiele innych. Można usłyszeć znane zespoły występujące na festiwalach muzyki alternatywnej, startujące w konkursach muzycznych, będące na początku swojej muzycznej kariery i prezentujące wysoki poziom artystyczny, połączony ze świeżą energią.

Hengelo to projekt, który powstał z połączenia różnorodnych doświadczeń muzyków, a jego styl charakteryzuje się wpływami muzyki lat 80-tych, współczesnego rocka i szeroko pojętej alternatywy. Wraz z pojawieniem się w sieci debiutanckich utworów, Hengelo rozpoczęło działalność koncertową. Grupa występowała w kraju (m.in. podczas Szczytu Klimatycznego ONZ COP24) i za granicą. Zespół został szybko zauważony oraz doceniony przez odbiorców muzyki rockowej i alternatywnej, a także profesjonalnych krytyków, o czym mogą świadczyć zwycięstwa w takich konkursach i festiwalach jak: Katofonia Music Outbreak, Zrób Hałas, Koz ALL Music Festival, pszczyńskie Żubrowisko czy projekt Dzielnica Brzmi Dobrze. Ich muzykę można było usłyszeć w rozgłośniach pokroju radiowej Czwórki, Trójki oraz Antyradia. Na scenie Piwnicy Teatralnej PKZ zespół zaprezentuje utwory z albumu, który światło dziennie ujrzał 20 czerwca 2019 r. Kompozycje w języku polskim i angielskim utrzymane są w stylistyce łączącej rockową tradycję i synth-popowe eksperymenty, często przywodzące na myśl skojarzenia z brzmieniem charakterystycznym dla nowofalowych grup lat osiemdziesiątych. W swoich utworach Hengelo przełamuje rockową konwencję i zadziorność, kreując przestrzenie bazujące na oryginalnych brzmieniach gitarowych, wielowarstwowych partiach syntezatorów i unikatowej barwie wokalu.

Skład zespołu:
Mateusz Konieczny - wokal
Paweł Palej - gitara
Łukasz Kozera - klawisze
Robert Zając - bas
Jacek Brzezina – bębny

Fot. Paweł Siodłok

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia