Repertuar

PIWNICA - Frele akustycznie

Data wydarzenia:
13 Maj 2022 godz. 19:00
Lokalizacja:
Piwnica teatralna
Ceny biletów: 
20 zł

13 maja o 19:00 zejdziemy do podziemi Pałacu Kultury Zagłębia, by w Piwnicy Teatralnej wziąć udział w kolejnym koncercie cyklu PIWNICA! Na mniejszej scenie PKZ akustycznie wystąpią Frele!

Frele to trzy wokalistki, Marcelina Bednarska, Marta Skiba i Magdalena Janoszka, które zdobyły popularność, śpiewając covery światowych przebojów w języku śląskim. O viralu rozpisywały się ogólnopolskie media, m.in. Onet, MTV, Rmf fm, Radio Zet czy Gazeta Wyborcza. W ciągu kilku dni fanpage na Facebooku polubiło ponad 8000 użytkowników, a film na YouTube zdobył setki tysięcy wyświetleń. Najbardziej popularny cover "Dejta cicho" przekroczył liczbę 4,5 milionów odsłon na YouTube. Single "ulice tego miasta", czy "dzisiej" to pierwsze single promujące album. Następny "za bardzo" był połączony z akcją społeczną #zabardzo, w którą zaangażowało się wiele znanych osób. Akcja wycelowana była w hejt w Internecie oraz w jego skutki. Teledysk do utworu był formą performance’u, w którym nic nie było wyreżyserowane. Utwór "zachowaj dystans" trafił na listę przebojów radiowej trójki i jest bardzo często grany na jej antenie. Na nowym krążku, który ukazał się w czerwcu 2020 roku, możemy nadal spotkać elementy śląskie jednak całość kręci się wokół alternatywnego popu. Za produkcję płyty odpowiadał Michał Kush, znany z produkcji albumów m.in. Darii Zawiałow.

PIWNICA to cykl koncertów młodej muzyki zapoczątkowany w Pałacu Kultury Zagłębia w 2017 roku. Raz w miesiącu (czasami dwa razy) Piwnica Teatralna PKZ gości obiecujące młode, polskie zespoły wykonujące różnorodną muzykę alternatywną. W ciekawej przestrzeni Piwnicy rozbrzmiewa muzyka elektroniczna, indie-pop, jazz i wiele innych. Można usłyszeć znane zespoły występujące na festiwalach muzyki alternatywnej, startujące w konkursach muzycznych, będące na początku swojej muzycznej kariery i prezentujące wysoki poziom artystyczny, połączony ze świeżą energią.

 

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia