Repertuar

PIWNICA - Agata Radziszewska | Rozen

Data wydarzenia:
08 Kwiecień 2022 godz. 19:00
Lokalizacja:
Piwnica teatralna
Ceny biletów: 
20 zł

Kwietniowa PIWNICA ruszy z podwójną mocą! Na scenie wystąpią Agata Radziszewska i Rozen, a koncert odbędzie się 8 kwietnia o 19:00 w Pałacu Kultury Zagłębia.

Agata Radziszewska pierwsze teksty i melodie zaczęła układać jeszcze w podstawówce. Chodziła wtedy do szkoły muzycznej na perkusję. Przez długi czas jej piosenki były sekretem, ale w końcu zdecydowała się nimi podzielić ze światem. Chodzi w nich przede wszystkim o emocje i teksty inspirowane zdarzeniami, które przytrafiają się jej rodzinie, przyjaciołom i jej samej. Stara się, żeby te słowa nie były oczywiste, tak by słuchacze mogli interpretować je po swojemu. Chce, żeby w jej twórczości każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Rozen to projekt z pogranicza indie folku i popu. Ich twórczość to wyraziste połączenie ciepłego wokalu, gitary elektrycznej, skrzypiec, wiolonczeli i perkusji. Często porównywani są do takich grup jak Mumford & Sons, The Lumineers oraz Of Monsters & Men. Jak sami mówią, zajmują się opowiadaniem historii o tym, co wspólne. W swoich utworach dotykają uniwersalnych doświadczeń - miłości, tęsknoty, nadziei, czy straty. Dzięki łączącej ich muzycznej wrażliwości przekładają je na wpadające w ucho melodie i pełne emocji poetyckie teksty. Zespół powstał z inicjatywy wokalisty, gitarzysty i autora tekstów Andrzeja Rozena. Aktualnie artysta przygotowuje swoją kolejną długogrającą płytę, a dodatkowo wyrusza w trasę, żeby zaprezentować materiał ze swojego ostatniego albumu o nazwie "Rozen".

PIWNICA to cykl koncertów młodej muzyki zapoczątkowany w Pałacu Kultury Zagłębia w 2017 roku. Raz w miesiącu (czasami dwa razy) Piwnica Teatralna PKZ gości obiecujące młode, polskie zespoły wykonujące różnorodną muzykę alternatywną. W ciekawej przestrzeni Piwnicy rozbrzmiewa muzyka elektroniczna, indie-pop, jazz i wiele innych. Można usłyszeć znane zespoły występujące na festiwalach muzyki alternatywnej, startujące w konkursach muzycznych, będące na początku swojej muzycznej kariery i prezentujące wysoki poziom artystyczny, połączony ze świeżą energią.

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia