Repertuar

Parkowo Koncertowo - Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej

Data wydarzenia:
18 Sierpień 2024 godz. 17:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
Wstęp wolny

Wakacje w mieście nie muszą być nudne! Dąbrowska Akcja Lato z Pałacem Kultury Zagłębia to mnóstwo rozrywki na świeżym powietrzu!

18 sierpnia o 17:00 zapraszamy do Parku Zielona, gdzie odbędzie się kolejny z koncertów cyklu Parkowo-Koncertowo, podczas którego zobaczymy i usłyszymy Miejską Orkiestrę Dętą w Dąbrowie Górniczej pod batutą Ireneusza Dustera! W ramach wydarzenia odbędą się również warsztaty artystyczne z okazji urodzin miasta Dąbrowa Górnicza. 

Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej powstała w 1999 r. na bazie orkiestry Dąbrowskiej Fabryki Maszyn Elektrycznych DAMEL w Dąbrowie Górniczej. Obecnie orkiestra liczy około 45-ciu muzyków w różnym przedziale wiekowym. Orkiestra od momentu powołania, działa przy Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. W swoim repertuarze posiada utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej, biesiadnej. Wykonuje również muzykę wokalną i instrumentalną. 

Parkowo-Koncertowo to cykl będący pokłosiem wcześniejszego cyklu koncertów pn. Muzyczna Parkowa Niedziela. Miejska Orkiestra Dęta oraz zaproszeni przez nią muzyczni goście zaprezentują utwory muzyki rozrywkowej i filmowej na scenie Parku Podlesie i Parku Zielona w sierpniowe niedziele.

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA.

W PRZYPADKU NIESPRZYJAJĄCEJ POGODY KONCERT ZOSTANIE PRZENIESIONY DO PAŁACU KULTURY ZAGŁĘBIA.