Repertuar

Parkowo-Koncertowo - Miejska Orkiestra Dęta & Senior Band - Dąbrowska Akcja Lato 2023

Data wydarzenia:
18 Sierpień 2023 godz. 17:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
Wstęp wolny

Drugi z czterech koncertów Miejskiej Orkiestry Dętej w ramach cyklu Parkowo-Koncertowo w Parku Zielona Orkiestra pod batutą Ireneusza Dustera wystąpi 18 sierpnia o 17:00 na parkowej scenie w ramach Dąbrowskiej Akcji Lato 2023! Towarzyszyć jej będzie zespół Senior Band!

Parkowo-Koncertowo to cykl będący pokłosiem wcześniejszego cyklu koncertów pn. Muzyczna Parkowa Niedziela. Miejska Orkiestra Dęta oraz zaproszeni przez nią muzyczni goście zaprezentują utwory muzyki rozrywkowej i filmowej na scenie Parku Podlesie i Parku Zielona - 6, 13, 18 i 27 sierpnia, gwarantując lokalnej publiczności znakomicie spędzony czas w obliczu parkowej zieleni. 

Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej powstała w 1999 r. na bazie orkiestry Dąbrowskiej Fabryki Maszyn Elektrycznych DAMEL w Dąbrowie Górniczej. Obecnie orkiestra liczy około 45-ciu muzyków w różnym przedziale wiekowym. Orkiestra od momentu powołania, działa przy Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. W swoim repertuarze posiada utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej, biesiadnej. Wykonuje również muzykę wokalną i instrumentalną. Koncerty w Parku Zielona to część całorocznych obchodów jubileuszowych orkiestry, na które składać się będą koncerty w różnych miejscach w mieście. Będą one prezentować nie tylko cały dorobek Miejskiej Orkiestry Dętej pod kierownictwem Ireneusza Dustera, ale także artystów, którzy współpracowali z zespołem przez te wszystkie lata.

Senior Band - muzycy, którzy znają się już pół wieku, darząc się nieustającą przyjaźnią. Senior Band to byli członkowie, kiedyś bardzo popularnych, grup muzycznych Zagłębianie i Płomienie, które działały w Dąbrowie Górniczej w latach 1968-1997. 

WSTĘP WOLNY
W przypadku niepogody koncert zostanie przeniesiony do Pałacu Kultury Zagłębia.