Repertuar

Parapetówka - spektakl | ODWOŁANY

Data wydarzenia:
28 Listopad 2020 godz. 18:00
Lokalizacja:
Dom Kultury Ząbkowice
Ceny biletów: 
40 zł

INFORMUJEMY, ŻE W ZWIĄZKU Z NOWYMI OBOSTRZENIAMI MINISTERSTWA ZDROWIA DOT. PANDEMII KORONAWIRUSA (WCHODZĄCYMI W ŻYCIE OD 7 LISTOPADA), SPEKTAKL ZOSTAJE ODWOŁANY. BILETY MOŻNA ZWRACAĆ NA PONIŻSZYCH ZASADACH.

BILETY ZAKUPIONE PRZEZ STRONĘ WWW.BILETY.PALAC.ART.PL

Osoby, które zakupiły bilet drogą elektroniczną przez pałacowy system sprzedaży biletów, otrzymają zwrot pieniędzy automatycznie na konto bankowe.

BILETY ZAKUPIONE W KASIE PKZ
Osoby, które zakupiły bilety w Kasie PKZ mogą dokonywać zwrotu biletów bezpośrednio w pałacowej kasie do 6 listopada lub po zniesieniu obostrzeń dot. zamknięcia instytucji kultury - prosimy o zachowanie 2-metrowego odstępu od innych osób oraz zasłanianie ust i nosa będąc w siedzibie PKZ.

----------------------------------------

28 listopada o 18:00 na deskach PKZ Domu Kultury Ząbkowice odbędzie się spektakl Teatru Żelaznego pt. Parapetówka! W rolach głównych znana z kabaretu Limo Ewa Błachnio oraz Piotr Wiśniewski.

Parapetówka to spektakl oparty na motywach bestselleru M. Szczygielskiego pt. Berek. Głównymi bohaterami są Anna i Paweł – pałający do siebie ideologiczną nienawiścią.

Anna: katoliczka, zacięta "moherówa", mniej więcej w balzakowskim wieku, emerytowana samotna matka dorosłej córki. Paweł: młody, inteligentny, przystojny, utalentowany, wysportowany, atrakcyjny. Trzydziestoletni samotny gej. Dziecko porzucone przez matkę, wychowywane samotnie przez ojca, który nigdy nie zaakceptował orientacji i wyborów syna. Od lat ich ciężko wypracowany rytm dnia polegający m.in. na uprzykrzaniu sobie wzajemnie życia demonstrując swą nienawiść zawsze i wszędzie, zostaje zaburzony, gdy Anna staje się ofiarą wypadku i wymaga codziennej opieki. Jedyną osobą, która może jej udzielić pomocy jest Paweł.

Z pozoru lekka komedia uświadamia jak nasze emocje, uczucia, zachowania, wybory potrafią nas tłamsić, przytłaczać. Codzienna historia opowiedziana z niecodziennej perspektywy… Basi (Marta Marzęcka) i Tadzika (Jacek L. Zawada), którzy całej historii z pewnością dodają skrzydeł…

​Codzienna historia opisana z niecodziennej perspektywy…

​Reżyseria: Ewa Błachnio​
Scenariusz: Ewa Błachnio, Jakub Kasprzak
​Projekcje: Piotr Chlipalski

​Występują:
Ewa Błachnio
Marta Marzęcka-Wiśniewska / Magdalena Bocianowska
Jacek L. Zawada
Piotr Wiśniewski

​Czas trwania: 75 min​
Premiera: 6 grudnia 2015
​Spektakl dla widzów od 15 +

UWAGA! W spektaklu używane są światła stroboskopowe.

Zanim zdecydują się Państwo wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM korzystania z obiektu w trakcie trwania epidemii koronawirusa.

ZWROTY BILETÓW W CZASIE OGRANICZEŃ Z POWODU PANDEMII
W przypadku chęci zwrotu biletów zakupionych przez stronę https://bilety.palac.art.pl lub w Kasie Pałacu Kultury Zagłębia prosimy o kontakt z Działem Organizacji Imprez i Widowni (adres e-mail rezerwacja@palac.art.pl; tel. 32 733 88 03) lub z Kasą PKZ (tel. 32 733 88 01) - minimum na 5 dni roboczych przed planowanym wydarzeniem, w przeciwnym razie zwroty nie będą realizowane.

​Materiał: Teatr Żelazny

Lokalizacja na mapie