Galeria

Pałacowo-Przemysłowy Plener Artystyczny (PPPA)

Data wydarzenia:
29 Wrzesień 2016 godz. 12:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
Wstęp wolny

Fotograficzny plener artystyczny będzie trwał 3 dni. Od 29 do 30 września grupa fotografików będzie miała okazję wykonać zdjęcia w pomieszczeniach po dawnej fabryce Defum, które później zostaną zaprezentowane w formie internetowej wystawy na stronie www.palac.art.pl oraz w formie plansz na terenie Pałacu Kultury Zagłębia oraz w Fabryce Pełnej Życia. W plenerze fotograficznym weźmie udział Anna Mika – fotografka specjalizująca się w fotografowaniu przestrzeni industrialnych. O jej pracach pisały już „Daily Mail”, „Huffington Post” czy „Bild”.

1 października  od godz. 12.00 w ramach „Fabryki Kultury” na plenerze w formie happeningu zaprezentują swój malarski warsztat artyści profesjonalni. Do projektu zostali zaproszeni min.: Marek Grabowski, Damian Pacha, Czesław Gałużny, Cyprian Nocoń, Anna Wolniaczyk, Edyta Sobieraj, Marcin Marzec oraz doktoranci z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Plenerowe działania będą miały za zadanie przybliżyć mieszkańcom miasta zarówno przestrzeń samych pofabrycznych terenów, jak i zaprezentować twórczość artystów. Głównym celem jest zestawienie tego, co martwe z żywą sztuką i z żywym artystą. Prace, które powstaną zostaną zaprezentowane w holu Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

CAŁY PROGRAM PLENERU ARTYSTYCZNEGO

Ponadto Pracownia Działań Multigraficznych Profesor Ewy Zawadzkiej, dr Judyty Bernaś przygotuje warsztaty, happeningi oraz akcje artystyczne dla mieszkańców. 

1. Dlaczego tył nie jest ważny? Akcja artystyczna polegająca na utrwaleniu wizerunku ludzkiego aparatem typu polaroid na tle szarej ściany. Autor: Patrycja Pawęzowska.

2. Idealne proporcje. Zapraszamy odważnych ludzi do odrysowywania siebie na specjalnym podobraziu. Po odrysowaniu realistycznych proporcji, utworzymy tkankę – wypełnienie konturu, które dzięki specjalnemu podkładowi będzie naśladować tkanki biologiczne. Autor: Ewa Kozera.

3. Warsztaty sitodruku. Uczestnicy warsztatów  będą mogli zapoznać się  z unikatową techniką sitodruku oraz własnoręcznie wykonać druk. Autor: mgr Jakub Zdejszy, mgr Monika Panek.