Galeria

Ożywić nieożywione - otwarcie wystawy

Data wydarzenia:
12 Grudzień 2019 godz. 17:00
Lokalizacja:
Galeria sztuki PKZ
Ceny biletów: 
wstęp wolny

Uroczyste otwarcie wystawy Ożywić nieożywione - świat lalek teatralnych odbędzie się 12 grudnia o godz. 17:00 w Galerii Sztuki, wstęp wolny.

Ekspozycja pokazuje ogromną różnorodność lalek teatralnych zarówno pod względem technicznym, jak i pod względem ich wyrazu. Lalka nie boi się żadnej roli, poradzi sobie z każdą postacią, choćby najbardziej absurdalną. Jako przedmiot z pogranicza światów żywego i nieożywionego wprowadza widza w odrealnioną, magiczną przestrzeń. Sama w sobie jest często niezależnym i wartościowym dziełem plastycznym. Na wystawie zobaczymy różne typy lalek, rekwizyty sceniczne, projekty oraz archiwalne plakaty teatralne. Pośród eksponatów znajdą się realizacje wielu znanych artystów wizualnych, w tym prace największych osobistości związanych z teatrem lalkowym, czyli m.in. Rajmunda Strzeleckiego i Leokadii Serafinowicz. Dzięki opiece merytorycznej Patrycji Kundro i przygotowanych przez nią opisach dotyczących zagadnień związanych z teatrem lalkowym ekspozycja zyskuje również charakter edukacyjny.

Harmonogram wystawy:
6 grudnia - 3 stycznia
- wystawa w przestrzeniach wystawienniczych Sali Teatralnej w holu głównym
12 grudnia g. 17:00 - uroczyste otwarcie wystawy w Galerii Sztuki
12 grudnia - 3 stycznia - wystawa w Galerii Sztuki

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Teatrem Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie oraz Śląskim Teatrem Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach.

Fot.:  Archwium Teatru Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie, Archiwum Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum (fot. Tomasz Zakrzewski)

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia