Repertuar

ORCHESTER 1756 Salzburg - ODWOŁANY

Data wydarzenia:
19 Styczeń 2020 godz. 19:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ

Informujemy, że z przyczyn niezależnych od Pałacu Kultury Zagłębia, koncert ORCHESTER 1756 Salzburg został odwołany. Osoby, które zakupiły bilety przed pałacowy system online sprzedaży biletów, otrzymają zwrot kosztów automatycznie na konto. Osoby, które zakupiły bilety osobiście w pałacowej kasie, mogą dokonywać zwrotu biletów od 7 stycznia w Kasie PKZ. 

19 stycznia o 19:00 na scenie Pałacu Kultury Zagłębia zaprezentuje się ORCHESTER 1756 z Salzburga. Wraz z orkiestrą pod kierownictwem Konstantina Hillera wystąpi Dimitris Karakantas - wirtuoz skrzypiec barokowych.

ORCHESTER 1756 - data w nazwie orkiestry wcale nie oznacza roku jej założenia, a rok wyznaczający granicę między Barokiem a Klasycyzmem w muzyce. Orkiestra powstała w 2006 w Salzburgu z inicjatywy dyrygenta i klawesynisty Konstantina Hillera. Propaguje styl i retorykę muzyki XVII i XVIII wieku. Orkiestra występuje głównie na scenach Salzburga, Wiednia oraz Monachium, jednak tym razem pojawi się na polskich scenach - również w Dąbrowie Górniczej. Od 2014 do orkiestry dołączył grecki skrzypek Dimitris Karakantas, który występuje jako koncertmistrz oraz solista. ORCHESTER 1756 współpracował z najwybitniejszymi artystami muzyki klasycznej.

Dimitris Karakantas - Dimitris Karakantas urodził się w 1987 w Larissa w Grecji. Ukończył studia na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu w klasie prof. Güntera Pichlera i Joanny Madroszkiewicz. Studiował również skrzypce barokowe w Akademii Muzycznej Franza Liszta w Weimarze oraz Mozarteum w Salzburdu w klasie prof. Midori Seiler. Jest zwycięzcą wielu konkursów krajowych i międzynarodowych. Występuje jako solista z renomowanymi orkiestrami takimi jak: Staatsorchester Ateny, State Orchestra of Thessaloniki, Orkiestra Duńskiego Radia, Sofia Philharmonic, Narodową Orkiestrą Islandii, Narodową Orkiestrą Greckiego Radia czy Narodową Orkiestrą Symfoniczną Cypru. Muzyk gra na skrzypcach Paolo Antonio Testore z roku 1757.

W programie koncertu:

Wolfgang Amadeus Mozart
Sinfonie A-Dur KV 201
Allegro moderato - Andante 

Monuetto Trio - Allegro con spirito 

Joseph Haydn 
Sinfonie Farewell fis-moll Hob.I:45
Allegro assai - Adagio
Menuet. Allegretto Trio - Finale. Presto Adagio

Antonio Vivaldi LE QUATTRO STAGIONI
Concerto I La Primavera (Der Frühling - Spring), op. 8/1
Allegro - Largo e pianissimo - Allegro

Concerto II L’Estate (Der Sommer - Summer), op.8/2
Allegro non molto. Allegro - Adagio. Presto - Presto

Concerto III L´Autunno (Der Herbst - Autumn), op.8/3
Allegro - Adagio - Allegro

Concerto IV L´Inverno (Der Winter - Winter), op. 8/4
Allegro non molto - Largo - Allegro

ORGANIZATOR
Agencja Koncertowa Filip Kurnik
609 748 678

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia