Kino

Odgłosy masek - AfryKamera - seans filmowy

Data wydarzenia:
27 luty 2020 godz. 17:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
10 zł

Seans w ramach festiwalu AfryKamera.

Reżyseria: Sara CF de Gouveia
Scenariusz: Sara CF de Gouveia, Khalid Shamis
Zdjęcia: Sara CF de Gouveia
Muzyka: Tiago Correia - Paulo
Kraje produkcji: Portugalia, RPA, rok produkcji: 2019, czas trwania: 70 min, gatunek: dokumentalny

Nagrody i festiwale: IDFA 2018, Hot Docs Toronto 2019, MFF Durban 2019, AFF New York 2019

"Film Odgłosy masek oddaje hołd artystom, którzy w trudnych czasach nawołują do oporu i siły, ucząc nowe pokolenia, aby zachowały swoje dziedzictwo" - Pat Mullen, POV Magazine.

OPIS
Dla ludu Makonde zamieszkującego Mozambik taniec w maskach Mapiko od zawsze był ważnym elemenem jednoczącym ludzi, przedstawiającym historię tego kraju, narzędziem walki z kolonializmem oraz tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Najlepszy tancerz Mapiko - Atanásio Cosme Nyusi zabiera nas w podróż po przeszłym i teraźniejszym Mozambiku, opowiada historię tej niezwykle efektownej tradycji tańca w tajemniczych maskach i strojach, w której świat realny przenika się ze światem wierzeń, a także stara się przekazać swoją wiedzę o tej wyjątkowej formie sztuki, łączącej muzykę i poezję, swemu synowi.

OPIS REŻYSERA
Sara CF de Gouveia - reżyserka i producentka krótkich dokumentów, teledysków i międzynarodowych kampanii. Jej film Mama Goema: the Cape Town Beat In Five Movements zdobył nagrodę za najlepszy dokument na FF TriContinental w 2011, był wyświetlany na międzynarodowych festiwalach i pokazywany przez kanał SABC. Obecnie reżyserka pracuje nad krótkim metrażem Nawar: She Who Guards Herself.

źródło: afrykamera.pl

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia