Kino

Ocalony - seans plenerowy

Data wydarzenia:
22 Sierpień 2015 godz. 21:00 - 23:05
Lokalizacja:
Inna lokalizacja
Ceny biletów: 
wstęp wolny

Seans w ramach Letniego Kina Plenerowego.
Miejsce: Park Hallera, przy Hali Centrum.

Gatunek: dramat/wojenny, produkcja: USA 2013, czas trwania: 121 minut
Reżyseria: Peter Berg, obsada: Mark Wahlberg, Taylor Kitsch, Emile Hirsch

Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia wprost z czeluści afgańskiego piekła. Trzymający w napięciu thriller porównywany do „Szeregowca Ryana” i „Helikoptera w ogniu”.

Wielki przebój box office’u w USA, zarobił ponad 110 mln USD.

Czerwiec 2005. Zrzucona na afgańsko-pakistańskim pograniczu w ramach operacji „Red Wings” czwórka amerykańskich komandosów z elitarnej jednostki Navy SEALs trafia w pułapkę i musi odeprzeć atak kilkadziesiąt razy liczniejszej grupy talibów. Żołnierze staczają pełną poświęcenia, niebezpieczną walkę z wrogiem, czasem i wycieńczeniem. Gdy koledzy Marcusa Luttrella giną podczas akcji, ten, choć wyczerpany i ranny, zrobi wszystko, by ujść wrogom.

Film nominowany do 2 Oscarów. W Stanach Zjednoczonych (największy przebój 2014 roku obok „LEGO.Przygoda”) i Europie spotkał się z bardzo pozytywnymi recenzjami i reakcjami publiczności.

źródło: dystrybutor Monolith Films

------------------------------------------------------------

Organizatorem Letniego Kina plenerowego jest Kino studyjne KADR. Seanse realizowane są w ramach akcji „Dąbrowa Górnicza MÓWI NIE uzależnieniom!” przy współpracy z wydziałem Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej.

Uwaga: w przypadku deszczowej pogody seans odwołany.