Repertuar

"O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku" - spektakl dla dzieci

Data wydarzenia:
01 Październik 2016 godz. 15:00
Pokaż wszystkie
  • 01 Październik 2016 godz. 11:00
  • 01 Październik 2016 godz. 13:00
  • 01 Październik 2016 godz. 15:00
w lokalizacji: Sala teatralna PKZ
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
10 zł
Spektakl odbywa się trzy razy, o godz. 11.00, 13.00 i 15.00. Poniższe przyciski "Kup bilet" odsyłają do zakupu biletów na kolejne godziny.
Spektakl odbywa się z widownią na scenie - bilety są nienumerowane.

Uwaga! zmieniono lokalizację spektaklu - odbędzie się on w Sali teatralnej z widownią na scenie a nie jak wcześniej planowano w Sali konferencyjnej.

Spektakl teatralny dla dzieci w ramach akcji Szafa dzieciaka.

„O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku" to barwna opowieść w wykonaniu Teatru Moich Marzeń o perypetiach dziewczynki wędrującej przez las do chorej babci. Spektakl rozpoczyna melodyjna piosenka, której refren staje się tematem przewodnim i jest śpiewany wraz z dziećmi podczas wędrówki Czerwonego Kapturka.

Dzięki fantazji twórczej autora scenariusza udało się stworzyć niepowtarzalny splot wydarzeń i występujących w nim postaci. Z natury zły wilk jest Dżentelmenem, który uwielbia zapach kwiatów. Postacią, która wplątuje wilka w intrygę wyzwalając w nim pierwotne instynkty jest podstępna wiewiórka. To zestawienie charakterów nasuwa w trakcie trwania przedstawienia dwa przysłowia: "Nie taki diabeł straszny jak go malują i "Nie wszystko złoto, co się świeci". Wszystkim wydarzeniom przygląda się sowa - mądra głowa (kukła), która będąc autorytetem, pomaga Kapturkowi ocenić trudną sytuację. Spektakl niesie również inne wartości edukacyjne i jak każda bajka kończy się czytelnym dla widza morałem. Dynamika, z jaką jest wyreżyserowana ta sztuka, udziela się widzom w każdym wieku, czego dowodem są liczne wybuchy euforii i śmiechu.

Rockowa piosenka babci czy charakterystyczna postać gajowego podsycają jeszcze bardziej zbudowaną atmosferę. Dzięki tym walorom przedstawienie nie dłuży się, a najmłodsza publiczność wychodzi z niego uśmiechnięta. Barwna scenografia, bogate kostiumy i niepowtarzalne maski przy udziale efektów specjalnych pozostawiają na długi czas bajkowe wspomnienia. Należy też podkreślić profesjonalną grę aktorów, którzy poprzez interakcję z dziećmi wciągają je w zaczarowany świat. Całość spektaklu dopełniają piosenki, których refreny są śpiewane jeszcze długo po opuszczeniu kurtyny.

Po spektaklu odbędą się warsztaty teatralne.

Czas trwania spektaklu: 60 min.
Czas trwania warsztatów: ok. 30 min.

Reżyseria: Ewelina Tabaka
Scenariusz i muzyka/teksty piosenek: Rafał Gołąbowski
Scenografia: Bożena Hernas
Kostiumy: Urszula Szebel
Maski: Jolanta Markowska, Elżbieta Żelezik
Choreografia: Agnieszka Bednarz
Aranż i mastering: Krzysztof Pająk
Gitary solowe: Jacek Przydryga

Występują:
Łukasz Strzałka
Agnieszka Maracewicz
Anna Gamrot
Agnieszka Bednarz
Jarosław Tyran
Błażej Olma
Daniel Wysocki

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia