Repertuar

Niedzielne Poranki Teatralne - Teo, przyjazny dinozaur

Data wydarzenia:
01 Październik 2023 godz. 10:30
Lokalizacja:
Dom Kultury Ząbkowice
Ceny biletów: 
20 zł

1 października o 10:30 zapraszamy do Domu Kultury Ząbkowice na widowisko dla dzieci pt. Teo, przyjazny dinozaur w wykonaniu aktorów Teatru Lufcik na Korbkę!

Dinozaury to takie stworzenia, których dawno na świecie już nie ma…? Ale czy aby na pewno? A może jednak nie do końca? Poznajcie Teo, śląskiego dinozaura. Teo to teropod, ale wcale nie taki groźny i drapieżny. Raczej miły, śmieszny i odrobinę zagubiony. W sobie tylko wiadomy sposób przespał fakt, że dinozaury wyginęły i teraz czuje się bardzo samotny. Czy muzyczny Smok Smoczysław i Strzyga Aga pomogą mu zrozumieć kim jest i odnaleźć przyjaciół? Z pomocą publiczności na pewno się uda!

Spektakl porusza temat dinozaurów humorystycznie, ale dostarcza także ciekawych wiadomości. Aktorzy w przedstawieniu wykorzystują różne techniki teatralne – od żywego planu, pantomimy, po pacynki, elementy kuglarskie i musicalowe, żonglerkę i balet, przekazując w zabawny sposób istotne treści z morałem. Mali i duzi poznają także legendę o Strzydze, piosenkę i taniec dinozaurów oraz dowiedzą się, dlaczego Smoczysław jest taki muzykalny. Porozmawiamy o przyjaźni, akceptacji inności i zalet płynących ze współpracy. Przedstawienie wykorzystuje projekcję video.

 

Lokalizacja na mapie