Kino

Nauczycielka - Letnie Kino Plenerowe

Data wydarzenia:
26 Sierpień 2017 godz. 21:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
wstęp wolny
W przypadku niesprzyjającej pogody seans plenerowy zostanie przeniesiony do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia (liczba miejsc ograniczona).

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

UWAGA! Ze względu na prace konserwatorskie w Sali Teatralnej PKZ, najbliższy seans Letniego Kina Plenerowego zostanie odwołany w przypadku złej pogody. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Po raz ostatni spotkamy się w ramach Letniego Kina Plenerowego, które gościło w każdą sobotę lipca i sierpnia w dąbrowskiej Fabryce Pełnej Życia. Ostatnim tytułem cyklu, który wyświetlimy 26 sierpnia o 21:00 będzie film Jana Hrebejka Nauczycielka.

Przybycie nowej nauczycielki do podmiejskiej szkoły w Bratysławie roku 1983 wywraca do góry nogami życie lokalnej społeczności. Maria Drazdechova od początku zdaje się manipulować uczniami i ich rodzicami. Po próbie samobójczej jednego z uczniów dyrektor placówki zamierza oddelegować kłopotliwą nauczycielkę. W tym celu jednak rodzice muszą podpisać petycję. Problem w tym, że Drazdechova ma daleko idące koneksje w Partii Komunistycznej. Czy prowincjusze będą w stanie zawalczyć o to, w co wierzą?

Gatunek: dramat/komedia; czas trwania: 102 min; produkcja: Słowacja/Czechy; reżyseria: Jan Hrebejk

SPONSOR:

źródło: Aurora Films