Repertuar

Muzyka nad wodą - NeoKlez - Dąbrowska Akcja Lato 2023

Data wydarzenia:
25 Sierpień 2023 godz. 20:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
Wstęp wolny

Drugi koncert cyklu Muzyka nad wodą nad jeziorem Pogoria III w Dąbrowie Górniczej - w ramach Dąbrowskiej Akcji Lato 202325 sierpnia o 20:00 na plenerowej scenie wystąpi zespół NeoKlez

Projekt Muzyka nad wodą powstał w 2016 roku. Jego pierwsza edycja nosiła nazwę Klasyka nad wodą, później jednak urozmaicono muzycznie program tak, by każdy mieszkaniec miasta, regionu i województwa mógł znaleźć w prezentowanej muzyce coś dla siebie i oddać się w pełni atmosferze, która panuje podczas wieczornych koncertów przy Miejskiej Plaży Pogoria III. Cykl cieszy się dużą popularnością z edycji na edycję. Nic dziwnego... Któż nie lubiłby siedzieć w leżaku, słuchać muzyki na żywo w otoczeniu natury.

Energetyzująca i bezkompromisowa grupa NeoKlez - takimi słowami najczęściej zaczynają się zapowiedzi ich koncertów. Po sukcesie albumów „Pięć stron świata” oraz „Manowce” artyści podróżują po zakątkach Polski i Europy, prezentując własne, łobuzerskie i energetyczne spojrzenie na muzykę. Ich kompozycje charakteryzuje nieregularne metrum, przesunięcia rytmiczne oraz łączenie tradycyjnego brzmienia World Music z elementami współczesnej muzyki popularnej, jak: drum'n'bass, electro, jazz, funk, rock. Każdy ich koncert to potężna dawka klezmersko-bałkańskich dźwięków w nowoczesnej szacie.  Zespół, oprócz występów na największych festiwalach w całej Polsce, prezentował się również za granicą, między innymi w Belgii, Niemczech, na Węgrzech, był też zapraszany na festiwale w USA, Francji, Norwegii czy Finlandii. 

Grupa wielokrotnie pojawiała się w radiu i telewizji. Zagrali już blisko 400 koncertów na terenie całego kraju i Europy. Na specjalne zamówienie pięciu ogólnopolskich rozgłośni radiowych zespół NeoKlez stworzył muzykę do serialu audio „Filip” Leopolda Tyrmanda w reżyserii Krzysztofa Czeczota. W superprodukcji udział wzięli najwybitniejsi aktorzy polskiej sceny: Paweł Królikowski, Antoni Pawlicki, Włodzimierz Press, Jacek Braciak, Cezary Żak, Izabela Kuna, Olga Bołądź, Antoni Królikowski, Anna Próchniak, Józef Pawłowski i wielu innych. W 2021 roku, zespół wystąpił podczas uroczystej premiery najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego w gwiazdorskiej obsadzie pt. "Wesele".

WSTĘP WOLNY
W przypadku złej pogody koncert zostanie przeniesiony do Pałacu Kultury Zagłębia.