Repertuar

Muzyka nad wodą - koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej

Data wydarzenia:
21 Lipiec 2017 godz. 21:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
wstęp wolny
UWAGA! W przypadku niesprzyjającej pogody koncert zostanie przeniesiony do Sali Teatralnej PKZ, gdzie przed wejściem będzie można odebrać darmową wejściówkę na dany koncert. Wejściówki będą również dostępne na stronie i w Kasie PKZ.

Pamiętacie ubiegłoroczny cykl koncertów na Miejskiej Plaży Pogoria III zatytułowany Klasyka nad wodą? W tym roku zmienia on swoją formę i pod nazwą Muzyka nad wodą rozkołysze publiczność w letnie wakacyjne wieczory. Czerwiec, lipiec i sierpień – w każdy z tych miesięcy Pałac Kultury Zagłębia zorganizuje niezwykły koncert na scenie przy dąbrowskim molo. Będziemy mieszać gatunki muzyczne tak, by każdy znalazł coś dla siebie i spędził niezapomniane chwile w otoczeniu plaży, wody i wspólnej zabawy.

Gwiazdą lipcowej odsłony cyklu Muzyka nad wodą będzie Warszawska Orkiestra Sentymentalna!

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół przenoszący słuchaczy do czasów, w których królowały przeboje Adama Astona, Henryka Warsa czy Jerzego Petersburskiego. Grupa powstała z zamiłowania do dawnych, przedwojennych melodii i piosenek. Kontynuuje tradycję rewiowych wykonań utworów tanecznych i sentymentalnych zachowując przy tym ich naturalny i ponadczasowy czar, jednocześnie okraszając je odrobiną współczesnej wrażliwości muzycznej. Zespół zadebiutował w maju 2015 roku na prestiżowym festiwalu Nowa Tradycja organizowanym przez Program Drugi Polskiego Radia. Jurorzy docenili wówczas stylowość brzmienia zespołu, nagradzając go wyróżnieniem. Rok później ukazał się ich debiutancki album pt. Umówmy się na dziś. Warszawska Orkiestra Sentymentalna szybko podbiła serca szerokiej rzeszy słuchaczy koncertując przede wszystkim w rodzimej Warszawie, ale także na scenach całego kraju.

Zespół zagra w składzie:

Gabriela Mościcka - śpiew, akordeon
Lena Nowak - klarnet, śpiew
Kazimierz Nitkiewicz - trąbka
Mateusz Kowalski - perkusjonalia, śpiew lub zastępca
Jakub Fedak - wibrafon
Łukasz Owczynnikow - kontrabas - lub zastępca
Krzysztof Baranowski - mandolina, gitara - lub zastępca

 

Wstęp na wszystkie koncerty cyklu jest bezpłatny. W przypadku niesprzyjającej pogody koncert zostanie przeniesiony do Sali Teatralnej PKZ.