Repertuar

Muzyka nad wodą - Kameraliści Orkiestry im. Arcyksiężnej M. K. Habsburg

Data wydarzenia:
18 Sierpień 2017 godz. 20:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
wstęp wolny
UWAGA! W przypadku niesprzyjającej pogody koncert zostanie przeniesiony do Sali Teatralnej PKZ, gdzie przed wejściem będzie można odebrać darmową wejściówkę na dany koncert. Wejściówki będą również dostępne przed koncertem na stronie i w Kasie PKZ.

Artystami, którzy wystąpią podczas ostatniego - sierpniowego - koncertu w ramach cyklu Muzyka nad wodą, będą Kameraliści Orkiestry im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg pod dyrekcją znanego tenora - Sylwestra Targosza-Szalonka. Ich koncert Z batutą i operetką to gatunkowe nawiązanie do ubiegłorocznego cyklu Klasyka nad wodą, dlatego 18 sierpnia o godz. 20:00 na Miejskiej Plaży Pogoria III usłyszymy utwory z oper, operetek i piosenki znane z musicali.

Orkiestra im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg działa od 2010 roku. Siedzibą orkiestry jest Żywiec, skąd wywodzi się Arcyksiężna Maria Krystyna Habsburg. Założycielem i dyrektorem artystycznym zespołu jest Sylwester Targosz-Szalonek, który skupia wokół siebie najbardziej utalentowanych muzyków południowej części Polski. Muzycy orkiestry to soliści kameraliści, którzy podczas wspólnych koncertów tworzą jednolite i harmonijne brzmienie. Rodzinna atmosfera podczas prób przekłada się na radość wspólnego muzykowania, co sprawia, że słuchacze są oczarowani radością i muzyką płynącą podczas koncertów ze sceny. W ciągu swojej krótkiej jak dotąd działalności orkiestra wydała już 2 płyty DVD. W swoim repertuarze posiadają utwory symfoniczne, opery, operetki i musicale. Muzycy współpracują z wieloma znakomitymi solistami. Koncertowali m.im. w Warszawie, Krakowie, Bytomiu, Chełmie Lubelskim, Żywcu, Bielsku, Krośnie, Chorzowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu. W ciągu swojej ponad 2-letniej działalności muzycy zagrali wspólnie około 100 koncertów. Obecnie orkiestra pracuje nad kolejnym programem Pavarotti i Przyjaciele.

Kameraliści wystąpią wraz z solistami:

  • Agnieszka Zabrzeska (sopran)
  • Sylwester Targosz-Szalonek (tenor)

Wstęp na wszystkie koncerty cyklu jest bezpłatny. W przypadku niesprzyjającej pogody koncert zostanie przeniesiony do Sali Teatralnej PKZ.

Fot. Paweł Mikołajczyk